اتاق اصناف هشدار داد

رعایت نكنید پلمب مغازه واحدهای متخلف صنفی قطعی است

رعایت نكنید پلمب مغازه واحدهای متخلف صنفی قطعی است به گزارش كار و درآمد قم اتاق اصناف مركز قم درباب تعطیلی همه گروه های شغلی به غیر از مشاغل گروه یك، با صدور اطلاعیه ای هشدار داد: با واحدهای صنفی متخلف بدون تذكر و صدور اخطار قبلی برخورد و این اماكن پلمب می شود.


در اطلاعیه اتاق اصناف استان قم که چهارشنبه شب منتشر گردید آمده است: بر طبق مصوبه ستاد ملی کرونا قم، کلیه گروه های شغلی بجز «گروه شغلی یک» از روز شنبه اول آذرماه سال جاری تا اطلاع ثانوی تعطیل می باشند.
اطلاعیه افزوده است: همین طور برمبنای مصوبه ستاد ملی کرونا، فعالیت و ارائه خدمات فروشگاه های بزرگ، زنجیره ای و تعاونی قم از روز شنبه اول آذر ماه حتی در ایام تعطیل به صورت یکسره از بامداد تا ساعت ۲۱: ۰۰ است.
اطلاعیه تاکید کرده است: هر گونه فعالیت گروه های شغلی ۲، سه و چهار که در روزهای محدودیت های کرونائی مشمول تعطیلی هستند، با واحد صنفی متخلف بدون تذکر و صدور اخطار قبلی برخورد و آن واحد پلمب شده و جهت اقدامات قانونی به مراجع ذیصلاح معرفی می گردند.
فروشگاه زنجیره ای مایحتاج مردم، نانوایی، مراکز بهداشت درمانی دولتی و خصوصی، سوپر مارکت ها، میوه فروشی ها، میادین میوه و تره بار، مراکز فروش محصولات پروتئینی نظیر قصابی ها، مرغ فروشی ها و ماهی فروشی ها، و همین طور لبنیات فروشی و مراکز تولید و عرضه فراورده های لبنی همچون مشاغل گروه یک هستند.
مراکز تهیه غذاهای آماده بیرون بر در همه نوع فعالیت شامل رستوران، فست فود و طباخی، داروخانه ها، مراکز و فروشگاه های دامپزشکی، جایگاه های سوخت، مراکز تامین آمبولانس دولتی و خصوصی، بخش دارو و مواد غذایی؛ محل های نگهداری سالمندان، معلولان و آسایشگاه ها؛ تامین برق، گاز، بخار و تهیه هوا، آب رسانی، مدیریت پسماند، فاضلاب و کارهای تصفیه، مراکز، ادارات و مراکز امنیتی، امدادی، ضروری و استراتژی از دیگر مشاغل گروه یک هستند که در روزهای تعطیلی کرونائی مجاز به ادامه فعالیت هستند.
مصالح فروشی، آهن فروشی، جوشکاری، کابینت، تراشکاری، نجاری و کارهای مشابه؛ تعمیرات لوازم خانگی، اتومبیل، موبایل و مشاغل مشابه؛ صنایع و معادن، کشاورزی، شیلات و حمل و نقل بار و همین طور خدمات وابسته شامل کلیه واحدهای تولیدی شامل صنفی و صنعتی از دیگر مشاغل گروه یک هستند.
فروشاه قطعات یدکی، لوازم دستگاه های صوتی و تصویری، لوازم یدکی ماشین آلات کشاورزی، لوازم یدکی تهیه مطبوع، لوازم یدکی و ملزومات ماشین آلات صنعتی بازرگانی، لوازم یدکی موتور پمپ، خرده فروشی لوازم یدکی و اصلی اتومبیل، فروش لوازم یدکی موتورهای محرکه بنزین و گازوییل، فروش لوازم یدکی وسایل نقلیه به صورت عمده از دیگر مشاغل گروه یک هستند.
«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» ۲۴ آذر ۹۸ در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری بعنوان ذات الریه نام برده می شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۹ دی ۹۸ به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام نمود.
شهروندان قمی برای طرح هر گونه پرسش در مورد ویروس کرونا می توانند با شماره تلفن های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و برای کسب آخرین اخبار دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به آدرس webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به آدرس اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.
همه ایرانیان می توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به آدرس اینترنتی https: //salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.
«کرونا»، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و همچون راه های انتقال آن عطسه، سرفه، دست دادن و روبوسی است؛ پزشکان سفارش می کنند، افراد علاوه بر پرهیز از دست دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی؛ به هنگام عطسه لازم است، جلوی بینی خودرا با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.
برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا؛ رعایت شیوه نامه های بهداشتی همچون استفاده از «ماسک» و «فاصله گذاری اجتماعی» سفارش شده است.
همشهریان قمی در صورت مشاهده هر گونه علامتی در ارتباط با ویروس «کرونا» در خود و افراد خانواده، می توانند به «مرکزهای جامع سلامت» امام حسن(ع) در شهرک امام حسن(ع)، امام خمینی (ره) در بلوار شهید کریمی (بنیاد)، فرقانی در انتهای شیخ آباد، پردیس در پردیسان، خوراکیان در بلوار ۱۵ خرداد و بعثت در نیروگاه مراجعه و خدمات «رایگان» دریافت نمایند.
منبع:

1399/08/30
16:49:55
5.0 / 5
1382
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است