توقف روند صعودی نرخ بیكاری كشورهای اروپایی

توقف روند صعودی نرخ بیكاری كشورهای اروپایی بعد از پنج افزایش توالی، متوسط نرخ بیكاری در منطقه یورو نزولی شد.


به گزارش کار و درآمد به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، تا اختتام اکتبر ۲۰۲۰ نرخ بیکاری در منطقه یورو و اتحادیه اروپا با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به زمان مشابه ماه قبل و به ترتیب در سطح ۸.۴ درصد و ۷.۴ درصد رسید. این نرخ بیکاری کمترین نرخ بیکاری ثبت شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در پنج ماه اخیر بوده است.
تخمین زده می شود تا اختتام این ماه ۱۶ میلیون و ۲۳۶ هزار مرد و زن در سطح اتحادیه اروپا بیکار باشند که از این تعداد، ۱۳ میلیون و ۸۲۵ هزار نفر ساکن کشورهای عضو منطقه یورو بوده اند. در مقایسه با ماه قبل، شمار افراد بیکار در اتحادیه اروپا ۹۱ هزار نفر و در سطح منطقه یورو ۸۶ هزار نفر کاهش یافته است.
در میان کشورهای عضو، بالاترین نرخ بیکاری متعلق به اسپانیا با ۱۶.۲ درصد بوده است و بعد از این کشور، قبرس با ۱۰.۵ درصد و لیتوانی با ۱۰.۴ درصد قرار دارند. از طرف دیگر کمترین نرخ بیکاری در جمهوری چک با ۲.۹ درصد مشاهده شده است و بعد از این کشور، لهستان با ۳.۵ درصد و مالت با ۳.۹ درصد قرار دارند.
نرخ بیکاری طی این مدت در بلژیک ۵.۱ درصد و فرانسه ۸.۶ درصد بوده است. در میان کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز نرخ بیکاری در ایسلند ۵.۴ درصد و در نروژ ۴.۹ درصد اندازه گیری شده است.
همین طور تا اختتام ماه اکتبر سه میلیون و ۱۱۵ هزار جوان زیر ۲۵ سال در اتحادیه اروپا بیکار بوده اند که از این مقدار، دو میلیون و ۵۵۱ هزار نفر ساکن منطقه یورو بوده اند. در مقایسه با زمان مشابه ماه قبل، نرخ بیکاری جوانان در سطح اتحادیه اروپا ۰.۱ و در سطح منطقه یورو ۰.۲ درصد کاهش داشته است. کمترین نرخ بیکاری جوانان مربوط به آلمان با ۶ درصد بوده است و بعد از این کشور نیز جمهوری چک با ۷.۹ درصد و اتریش با ۸.۶ درصد قرار دارند. از جانب دیگر بیشترین نرخ بیکاری جوانان مربوط به اسپانیا با ۴۰.۴ درصد، ایتالیا با ۳۰.۳ درصد و لیتوانی با ۲۷.۱ درصد بوده است.
منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو بعنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۷ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو بعلاوه، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.1399/09/13
12:26:22
5.0 / 5
1163
تگهای خبر: اتحادیه , بیكاری
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است