معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

صادرات ریلی سیمان به افغانستان در آستانه افتتاح

صادرات ریلی سیمان به افغانستان در آستانه افتتاح کار و درآمد: در شرایطی که راه آهن خواف- هرات تا چند روز دیگر افتتاح می شود، معاون وزیر اره و شهرسازی از آغاز صادرات ریلی سیمان به این کشور در مرحله تست نهایی این خط ریلی آگاهی داد.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، راه اندازی راه آهن خواف-هرات از سال ۱۳۸۵ در چهار فاز مورد توافق طرفین و در دستور کار قرار گرفت و قرار شد تا همزمان ایران فاز اول تا سوم و افغانستان فاز چهارم این پروژه را آماده بهره برداری کنند اما در شرایطی که ایران سه فاز این پروژه را به طول ۱۴۲ کیلومتر و تا ۶۱ کیلومتری داخل خاک افغانستان آماده بهره برداری و افتتاح برای ۲۰ آذر ماه یعنی پنجشنبه هفته جاری کرده است، بگفته عباس خطیبی -معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور– طرف افغانستانی همزمان با این اتفاق عملیات اجرائی فاز چهارم را شروع خواهدنمود.
خیراله خادمی - معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور – در این زمینه به ایسنا اظهار داشت: پروژه ریلی خواف-هرات از اهمیت بسیاری برخوردارست چونکه از این طریق افغانستان به شبکه ریلی ایران متصل شه و اثر بسیار مطلوبی در حوزه تبادلات تجاری و کاهش هزینه صادرات به این کشور همسایه خواهد گذاشت.
وی ادامه داد: برای تست نهایی خط ریلی، هفته گذشته محموله ۵۰۰ تنی سیمان به صورت آزمایشی به افغانستان صادر شد که این شکل از تست در نوع خود کم نظیر بود.
خادمی افزود: این خط ریلی به طول تقریبی ۱۴۰ کیلومتر تولید شده است. ۷۷ کیلومتر آن از خواف تا ایستگاه مرزی شمعتیغ بوده و حدود ۶۳ کیلومتر آن نیز از این ایستگاه تا داخل افغانستان و ایستگاه روزنک تولید شده است.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با ابراز امیدواری نسبت به آماده سازی و افتتاح فاز چهارم این خط ریلی از طرف مقامات افغانستانی، اظهار داشت: رسیدن به هرات خصوصاً از نظر مسافری اهمیت بسیاری دارد اما اگر تقاضای لازم وجود داشته باشد، مسلما سفرهای ریلی را راه اندازی کردیم، در غیر این صورت باید منتظر بمانیم تا به هرات متصل شویم.
منبع:

1399/09/16
13:09:23
5.0 / 5
880
تگهای خبر: توسعه , تولید , حمل و نقل , شركت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است