ثبت سریع ترین افزایش قیمت مسكن آمریكا در 6 سال گذشته

ثبت سریع ترین افزایش قیمت مسكن آمریكا در 6 سال گذشته به صورت متوسط قیمت مسکن در آمریکا در ۱۲ ماه منتهی به اکتبر ۷.۹ درصد بیشتر شده است.


به گزارش کار و درآمد به نقل از اسوشیتدپرس، متوسط رشد قیمت مسکن در آمریکا طی ماه اکتبر به بالاترین سطح ثبت شده خود در طول شش سال گذشته رسیده است که می تواند خبر امیدبخشی برای فعالان اقتصادی از خروج تدریجی بزرگ ترین اقتصاد جهان از رکود باشد. آن طور که داده های منتشرشده نشان می دهد، در ماه اکتبر متوسط رشد قیمت مسکن آمریکا نسبت به اکتبر سال قبل ۷.۹ درصد بیشتر شده است.
طبق اعلام موسسه اس اند پی، قیمت مسکن آمریکا در ۲۰ شهر بزرگ آمریکا به بالاترین سطح خود از ژوین ۲۰۱۴ رسیده است. به قول این موسسه به جز شهر دیترویت، همه ۱۹ شهر بزرگ دیگر آمریکا با افزایش محسوس قیمت مسکن در ماه اکتبر سال جاری نسبت به امتبر سال قبل روبرو شده اند که در میان شهرهای مختلف، رشد قیمت مسکن در شهر فونیکس بیشتر از همه قابل توجه بوده است. در مقایسه با اکتبر سال قبل، متوسط قیمت مسکن در این شهر مهم ایالت آریزونا ۱۲.۷ درصد افزایش یافته است. در میان دیگر شهرهای بزرگ با افزایش محسوس قیمت ها می توان به سیاتل در واشنگتن و سن دیگو در کالیفرنیا اشاره نمود که متوسط قیمت مسکن این شهرها طی یک سال گذشته به ترتیب ۱۱.۷ درصد و ۱۱.۶ درصد افزایش داشته است.
همه گیری ویروس کرونا تغییرات زیادی در سبک زندگی شهروندان آمریکایی بوجود آورده است و خیلی از شاغلین آمریکایی دورکار شده و از خانه به کارهای خود می پردازند. با محدودیت های اعمالی در بیرون رفتن و وردو به اماکن ورزشی، تقاضا برای خرید خانه های بزرگ تر با امکانات بیشتر نظیر امکانات ورزشی افزایش محسوسی یافته است. همینطور باردیگر بعد از چندین ماه روند معکوس، تمایل برای خرید خانه ها در شهرهای بزرگ از خرید خانه در شهرهای کوچک و مناطق حاشیه ای پیشی گرفته است و این مسئله می تواند حاکی از افزایش امید معامله گران به به انتها رسیدن وضعیت کنونی در آینده ای نزدیک باشد.
منبع:

1399/10/10
15:54:37
5.0 / 5
1009
تگهای خبر: اقتصاد , مسكن
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است