یك مقام مسئول خبر داد:

پرداخت ۶ هزار میلیارد وام اشتغال زایی روستایی به طرحهای كشاورزی

پرداخت ۶ هزار میلیارد وام اشتغال زایی روستایی به طرحهای كشاورزی کار و درآمد: یک مقام مسئول از پرداخت 6 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری آگاهی داد.


به گزارش کار و درآمد به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل دفتر امور اقتصادی این وزارتخانه اظهار داشت: از کل ۱۳ هزار و ۳۸۰ میلیارد تومان تسهیلات تخصیص یافته به طرح های مشمول قانون پشتیبانی از توسعه و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری در چهار مرحله، ۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای ۴۰ هزار و ۵۰۰ طرح کشاورزی پرداخت شده است.
محمد خالدی پیش بینی کرد: ۹۵ هزار شغل با جذب این تسهیلات و راه اندازی طرح در مناطق روستایی و عشایری کشور ایجاد شود.
وی اضافه کرد: از ۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداختی، نزدیک به ۱۳ درصد آن به طرح های گلخانه ای، ۲۱ درصد صنایع تبدیلی و تکمیلی و ۵۱ درصد به بخش دامپروری در مناطق روستایی و بقیه آن به سایر طرح های کشاورزی و عشایری پرداخت شده است.
مدیرکل دفتر امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی، سهم این بخش از کل منابع ۱.۵ میلیارد دلاری قانون پشتیبانی از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری را برمبنای بخشنامه اجرائی آن ۴۵ درصد، کارهای خدماتی و فناوری اطلاعات ۱۵ درصد، صنایع و معادن کوچک و صنایع دستی هر یک ۱۰ درصد و سرمایه در گردش واحدهای مستقل در نواحی روستایی را ۱۰ درصد عنوان نمود.
وی، سهم ۴۵ درصدی بخش کشاورزی از کل این تسهیلات را ناکافی خواند و گفت: وزارت جهاد کشاورزی پیگیر افزایش این سهم تا ۷۰ درصد است، برای اینکه آمارها نشان میدهد تقاضا برای جذب این تسهیلات برای فعالیت ها و طرح های کشاورزی در مناطق روستایی و عشایری بیشتر است.
خالدی افزود: تا حالا ۶۰ هزار میلیارد تومان طرح متقاضی برای دریافت این تسهیلات در سازمان های جهاد کشاورزی در کشور داشتیم که ۳۰ هزار میلیارد تومان از این طرح های کشاورزی در دستگاه های اجرائی تأیید شده اند.
وی اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی به دنبال آنست که از محل منابع بازگشتی تسهیلات طرح های راه اندازی شده این بخش، سهم خودرا در مرحله پنجم نیز برای اجرای طرح ها ی مناطق روستایی و عشایری دریافت کند.
مدیرکل دفتر امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی نیز درصدد اصلاح قانون پشتیبانی از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری است، گفت: درخواست برای اصلاح این قانون از مجلس قبل شروع شد و در مجلس یازدهم در حال پیگیری است و وزارت جهاد کشاورزی می تواند با دفاعیات خود در روند اصلاحات، سهم بخش کشاورزی را از منابع تسهیلات توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری افزایش دهد.
وی اضافه کرد: باتوجه به ماهیت و ظرفیت مناطق روستایی، امکان افزایش سهم بخش کشاورزی از منابع تخصیصی جدید و منابع برگشتی وجود دارد.
خالدی درباره میزان پرداخت این تسهیلات به استانها اظهار داشت: بیشترین تسهیلات توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری به استان های کرمانشاه با ۱۰ درصد، خراسان رضوی ۷.۵ درصد، کرمان ۵ درصد، فارس ۵ درصد و سیستان و بلوچستان ۴.۵ درصد پرداخت شده است.
وی اشاره کرد که این تسهیلات با کارمزد ۶ درصد در مناطق برخوردار و ۴ درصد در مناطق مرزی و کم برخوردار تخصیص می یابد.
بر پایه این گزارش، قانون پشتیبانی از توسعه و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری از طرف دولت در سال ۹۶ به صورت مستقل از روند موجود تسهیلاتی در بخش های مختلف تصویب گردید و وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی مجری اصلی اجرای آنست.


منبع:

1399/10/12
23:24:33
0.0 / 5
942
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است