افزایش 6 و هشت دهم درصدی اجاره بها

افزایش 6 و هشت دهم درصدی اجاره بها کار و درآمد: در پاییز امسال اجاره بهای واحدهای مسکونی در مناطق شهری، ۶.۸ درصد نسبت به پارینه افزایش داشته است.به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، یکی از بخش های مهم در برآورد شاخص قیمت مصرف کننده، بخش مسکن می باشد. این بخش شامل زیر بخش های "اجاره بهای واحدهای مسکونی" و "خدمات نگهداری و تعمیر واحد مسکونی" (تعمیرات جزئی واحد مسکونی: لوله کشی، گچ کاری، برق کاری، نصب ایزوگام و... ) است.

بر اساس گزارش مرکز امار ایران، در فصل پاییز ۱۳۹۹، شاخص قیمت اجاره بهای واحدهای مسکونی در مناطق شهری، به عدد ۲۰۹ رسید که نسبت به فصل قبل (۱۹۵.۸)، ۶.۸ درصد افزایش داشته است.

در این فصل بیشترین نرخ تورم فصلی مربوط به استان آذربایجان غربی با ۱۹.۰ درصد افزایش و کمترین آن مربوط به استان سیستان و بلوچستان با ۳.۹ درصد افزایش است.

درصد تغییرات شاخص قیمت اجاره بها در فصل پاییز ۱۳۹۹ نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه)، ۲۸.۴ درصد است که نسبت به فصل تابستان ۱۳۹۹(۲۸.۹ درصد)، ۰.۵ واحد درصد کاهش نشان میدهد.

بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان کرمانشاه با ۳۸.۶ درصد افزایش و کمترین آن مربوط به استان سیستان و بلوچستان با ۱۲.۷ درصد افزایش است. به عبارتی خانوارهای استان کرمانشاه بطور متوسط ۱۰.۲ واحد درصد بیشتر از میانگین کل کشور و خانوارهای استان سیستان و بلوچستان ۱۵.۷ واحد درصد کمتر از میانگین کل کشور در بخش اجاره بها هزینه کرده اند.

نرخ تورم چهار فصل منتهی به فصل پاییز ۱۳۹۹ نسبت به دوره مشابه سال قبل در بخش اجاره بها، برابر۲۶ درصد است.

در استان چهارمحال و بختیاری (۳۲.۸ درصد) بیشترین عدد و در استان آذربایجان غربی (۱۳.۳ درصد) کمترین عدد را نشان میدهد.

متوسط افزایش هزینه اجاره بها برای کل خانوارهایی که تمدید قرارداد داشته اند، در فصل پاییز ۱۳۹۹ برابر با ۳۴درصد است.


منبع:

1399/10/16
11:41:38
0.0 / 5
977
تگهای خبر: خدمات , مسكن
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است