معاون وزیر كار:

راه اندازی اورژانس كسب وكار در دستور كار قرار دارد

راه اندازی اورژانس كسب وكار در دستور كار قرار دارد به گزارش کار و درآمد معاون کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از برنامه راه اندازی اورژانس کسب وکار آگاهی داد و اظهار داشت: این طرح در حال نهایی شدن است.به گزارش کار و درآمد به نقل از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، عیسی منصوری، در نشست گفت و شنود حقوق شهروندی که با حضور تعدادی از فعالان و صاحبنظران عرصه حقوقی برگزار شد، به تشریح کارهای این وزارتخانه با محوریت حقوق شهروندی در حوزه های رفاهی، معیشتی، زنان سرپرست خانوار، کودکان، سالمندان و روستاییان پرداخت.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به اقدامات این معاونت در حوزه زنان سرپرست خانوار و اشتغال پرداخت و اظهار داشت: راه اندازی اورژانس کسب وکار در دستور کار قرار دارد و در حال نهایی شدن است.
وی توضیح داد: از این اورژانس در دوره های اضطرار اقتصادی و طبیعی می توان بهره برد که توجه خاصی را به واحدهای کسب وکار دارد.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار افزود: در دوران کرونا ۲۰ هزار میلیارد تومان برای واحدهای کسب وکار و کارفرمایانی که به صورتی بتوانند از کارگران حمایت کنند اختصاص دادیم.
منصوری اضافه کرد: همین طور یک بسته سیاستی نیز در مورد به کارگیری اتباع خارجی وجود دارد که در یک رشته کارهای خاصی بتوانند کار کنند و تاکید بر پشتیبانی از نیروی کار ایرانی است.
وی در مورد منشور حقوق شهروندی نیز اظهار داشت: در این مورد دو نکته ویژه داریم و آن بحث مالکیت و حقوقی برای نیروی کار شهروندان در حوزه کار و اشتغال است که برای نخستین بار نه از منظر بنگاه کسب وکار بلکه از منظر حقی که خود انسان دارد، به آن پرداخته ایم و انسان محوری در آن بعنوان مسئله دیده شده است.
منصوری توضیح داد: در همه استانها شاغلان و بیکاران زن سرپرست خانوار را به صورت تفکیک شده داریم. همین طور با هماهنگی معاونت زنان برای همه زنان سرپرست خانوار و جامانده از اشتغال و مشاغل خانگی یک برنامه فراگیر اجرا کرده ایم و به صورت پایلوت این برنامه در ۹ استان اجرا شد و الان در ۳۱ استان اجرای آن ادامه دارد.
به گفته وی، همین طور شناسایی، توانمندسازی و اقتصادی شدن زنان سرپرست خانوار در حال اجراست.
در ادامه نشست سید هادی قره سید رومیانی، معاون حقوقی، مجلس و امور استانها نیز اتصال سازماندهی شده میان دانشگاه صاحب نظران و نخبگان را با امور اجرائی کشور با اهمیت ارزیابی کرد و اظهار داشت: کارهای بسیاری در این چند سال انجام گرفته که به اطلاع رسانی دقیق به مردم نیازمند است، شفافیت نیز سر لوحه کارهای این وزارتخانه قرار گرفته است.


منبع:

1399/10/18
14:36:03
0.0 / 5
1061
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , توسعه , حقوق
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است