شامخ آذرماه منتشر شد؛

بهبود وضعیت ساختمان در آذر ماه

بهبود وضعیت ساختمان در آذر ماه کار و درآمد: بررسی آماری صنعت ساختمان در آذر ماه حاکی از آنست که عدد شامخ کل 60.67 بوده است که نشان دهنده بهبود وضعیت بخش ساختمان در آذر ماه نسبت به آبان است.به گزارش کار و درآمد به نقل از اتاق تعاون ایران، با استناد به اظهارات فعالان ساختمانی، عدد شامخ ساختمان در آذر ماه نسبت به ماه قبل افزایش پیدا کرد. دو شاخص میزان سفارشات جدید و میزان کارهای انجام شده نسبت به ماه گذشته افزایش مطلوبی را تجربه کردند.
شاخص های میزان مواد اولیه خریداری شده و سرعت انجام سفارشات به یک میزان افزایش یافتند. شاخص میزان بکارگیری نیروی انسانی تغییر چندانی نسبت به ماه قبل نداشت. روند رشد دو شاخص قیمت خرید مواداولیه و قیمت فروش، نسبت به ماه گذشته کم شد.
کمبود عرضه قسمتی از مواد اولیه خصوصاً در اقلام وارداتی منجر به افزایش شاخص میزان کارهای معوق شد که مشکلات مربوط به ثبت سفارشات و ترخیص مواد اولیه و تغییرات مداوم قوانین، همچون موانع اعلام شده از طرف فعالان این حوزه بود.
عدم نظارت بر توزیع مواد اولیه نظیر آهن و فولاد و افزایش مجدد قیمت این اقلام نیز از دیگر مشکلات مطرح شده در صنعت ساختمان است. شاخص میزان مصرف حامل های انرژی نیز بیشتر شد. شاخص صادرات این بخش نسبت به ماه گذشته تفاوت محسوسی نداشت. شاخص میزان فروش نیز افزایش پیدا کرد.
فعالان بخش ساختمان باتوجه به ثبات نسبی موجود در قیمت برخی اقلام و نیز نزدیکی به ماه های پایانی سال، افزایش کارهای کسب وکار خودرا در دی ماه پیش بینی کردند.
صنعت ساختمان برمبنای استاندارد بین المللی طبقه بندی کلیه کارهای اقتصادی (ISIC)، به سه گروه اصلی ساخت بنا، مهندسی عمران و کارهای ساخت و ساز تخصصی ساختمان دسته بندی می شود. در یک تقسیم بندی دیگر، بخش ساختمان شامل دو بخش کلی مسکونی و غیرمسکونی (تجاری و عمرانی) است.
در بخش مسکونی تحت تأثیر عواملی نظیر ثبات نسبی نرخ ارز و به دنبال آن رشد کمتر یا حتی ثبات نسبی قیمت برخی مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز این بخش، متوسط قیمت معاملات مسکن نسبت به ماه گذشته (در تهران بعنوان نمونه آماری بزرگ از کل کشور) کم شد و میزان پیشرفت کارهای ساخت و ساز بخش مسکونی بیشتر شد. در بخش های عمرانی به سبب عدم تحقق بودجه عمرانی، پیشرفتی در میزان فعالیت ها نسبت به ماه گذشته گزارش نشد.منبع:

1399/10/19
22:18:47
0.0 / 5
1040
تگهای خبر: اقتصاد , صادرات , صنعت , فروش
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است