مدیركل راه و شهرسازی استان تهران:

با فساد و رانت در نظام مهندسی مقابله شود

با فساد و رانت در نظام مهندسی مقابله شود به گزارش کار و درآمد مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران اظهار داشت: انتظار ما از هیات رییسه جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران این است که به مواردی همچون شفافیت در امور مالی و ارجاع کار اهمیت داده دهند و همین طور جلوی سو استفاده برخی کارکنان سازمان از موقعیت های شغلی به نفع خود و یا غیر را بگیرند.


خلیل محبت خواه در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: در ایام اخیر دیداری را با اعضای جدید هیات رییسه سال سوم دوره هشتم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران داشتم و انتظاراتی را از ایشان مطرح کردم. شفافیت در تمامی امور سازمان بخصوص امور مالی، ارجاع کار، رعایت حداکثری قوانین و ضوابط، پایش موضوعات مالی سازمان، برقراری انضباط مالی و جلوگیری از بروز سوء جریانات مالی، استرداد کامل و تعیین تکلیف مبالغ باقیمانده از پرداخت های خارج از روال قانونی اشخاص حقیقی و حقوقی همچون این موارد بود.
وی ادامه داد: ایجاد سیستم الکترونیکی صدور، تمدید و ارتقاء پروانه اشتغال به کار اشخاص حقیقی و حقوقی و همچننی تدوین راهکار برای به حداقل رساندن مراجعات، ایجاد سیستم یکپارچه ارجاع کار در سازمان استان (شهر تهران و شهرستان های استان) از دیگر موضوعات مطرح شده بود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اشاره به اینکه اهتمام بر کاهش تعدد حساب های بانکی سازمان در جهت شفافیت نظام مالی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد اظهار داشت: در این دیدار بر رسیدگی به تخلفات از مبحث دوم مقررات ملی ساختمان در مورد رابطه مالی مستقیم میان مالک و ناظر در شهرستان های استان و عرضه طریق قانونی در این خصوص، بازبینی در ساختار دفاتر نمایندگی سازمان در شهرستان ها (کاهش دخالت اعضای هیأت مدیره در انتصاب افراد منسوب به خود در دفاتر، انتخاب رؤسای برخی دفاتر از راه برگزاری انتخابات و... ) تاکید شد.
محبت خواه همینطور ایجاد وحدت رویه و جلوگیری از بروز فساد و رانت در فعالسازی و غیرفعالسازی اشخاص حقوقی در دفاتر نمایندگی سازمان، جلوگیری از سو استفاده برخی کارکنان سازمان از موقعیت های شغلی به نفع خود و یا غیر و برخورد جدی با این مورد (به ویژه کارکرد کارکنان دارای پروانه اشتغال، برخورد جدی با واسطه گری برخی کارکنان در عرضه خدمات حرفه ای، پیشگیری از دریافت مبالغ غیر قانونی از رجوع کنندگان و...) و جلوگیری از استخدام های بی رویه افراد فاقد شایستگی لازم، پایش کارایی و بهره وری پرسنل و تعیین تکلیف در مورد نیروی انسانی ناکار آمد و مازاد بر نیاز سازمان را مورد درخواست اکید اداره کل راه و شهرسازی تهران و جامعه مهندسی برشمرد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران تعیین تکلیف بودجه سالیانه سازمان در اسرع وقت، پیگیری فوری در مورد برگزاری انتخابات هیأت رئیسه گروههای تخصصی از شورای مرکزی، تصویب شیوه نامه در مورد احراز شرایط لازم برای تصدی پست های مدیریتی در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران را هم جزء اهم امور برشمرد.
در انتها محبت خواه بر جلوگیری از دخالت اعضای هیأت مدیره از جایگاه خود در مبحث ارجاع کار نظارت شامل ماده ۳۳ در تهران و شهرستان ها و برگزاری جلسات منظم هفتگی با نمایندگان اداره کل راه و شهرسازی تهران به منظور هماهنگی و حل و فصل موضوعات فیمابین تاکید کرد و اظهار داشت: شفافیت در حوزه مدیریت سازمان نظام مهندسی سبب شکل گیری جریان ایجاد اعتماد و امید در جامعه مهندسان استان تهران خواهد شد که به لحاظ آماری ۵۰ درصد مهندسین دارای پروانه اشتغال در این استان حضور دارند.
ازاین رو گزارش، در ایام اخیر هیات مدیره سازمان نظام مهندسی استان تهران در جلسه ای اعضای جدید هیات رئیسه سال سوم دوره هشتم را برگزید که سید علیرضا میرجعفری بعنوان رئیس، سید محمد هاشمی نایب اول، پیام رئیسی نایب دوم، سیامک الهی فر دبیر و مجتبی آمری نیا به سمت خزانه دار انتخاب شدند. پیش از این سعید سعیدیان ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان را بر عهده داشت.
منبع:

1399/10/24
23:59:57
0.0 / 5
826
تگهای خبر: استخدام , اشتغال , بانك , جامعه
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است