آخرین فرصت كارگران برای واریز آورده مسكن ملی

آخرین فرصت كارگران برای واریز آورده مسكن ملی به گزارش کار و درآمد کارگران و زنان سرپرست خانوار شاغل کارگری که در طرح ملی مسکن ثبت نام کرده و واجد شرایط شناخته شده اند تا فردا ۳۰ دیماه برای پرداخت آورده اولیه خود فرصت دارند.به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، به دنبال امضای تفاهم نامه ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی برای کارگران و بازنشستگان که دیماه سال قبل میان وزارت کار و وزارت راه و شهرسازی به امضا رسید، امکان ثبت نام چهار گروه کارگران، بازنشستگان، مستمری بگیران و زنان شاغل سرپرست خانوار در سامانه جامع اقدام ملی مسکن فراهم شدبر این اساس کارگران تا پنجشنبه هفته گذشته ۲۵ دی ماه، برای تکمیل اطلاعات و ثبت نام در این طرح فرصت داشتند.

دولت در جهت کمک به جامعه هدف این طرح شامل کارگری، بازنشستگی، مستمری بگیر و زنان سرپرست خانوار شاغل کارگری و دهک های یک تا سه کشور تسهیلات و کمک هایی را در طرح اقدام ملی مسکن در نظر گرفته تا این قشر در ادامه پرداخت آورده گرفتار مشکل نشوند.

بر اساس آخرین آمارها از مجموع ۸۵۰ هزار نفر از کارگران و بازنشستگان و مستمری بگیران واجد شرایط ثبت نام کننده در طرح اقدام ملی مسکن، ۱۷۵ هزار نفر در فرآیند ثبت نام، پرداخت آورده اولیه و تکمیل موجودی قرار گرفتند.

برابر اعلام معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیشتر از ۶۲ هزار و ۵۸۰ نفر از ثبت نام کنندگان طرح اقدام ملی مسکن را زنان سرپرست خانوار می سازند.

به گفته صادقی فر، تعداد زنان سرپرست خانوار شاغل کارگری ۸۹۵۱ نفر است که حدود ۲۱ هزار و ۷۲۴ نفر از آنها جزو دهکهای یک تا سه هستند و بر این اساس تأمین مسکن این گروه از اقشار جامعه در اولویت دولت قرار دارد.

آنطور که وی گفته کارگران و کلیه مشمولانی که در فرایند ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن واجد شرایط شناخته شده اند تا آخر دیماه مهلت دارند آورده اولیه خویش را پرداخت کنند.

به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، کارگران می توانند هم به صورت مجزا در طرح مسکن ملی ثبت نام کنند و هم به عضویت تعاونی های مسکن درآیند و از این طریق اقدام نمایند اما چنانچه هیچکدام از این دو روش را دنبال نکردند می توانند از راه تشکل کارگری مربوطه خود در این طرح ثبت نام کنند.

به باعث این طرح زمین در اختیار تعاونی مسکن کارگری قرار می گیرد و از زمینهای جوار شهرکهای صنعتی که امکان ساخت در آنها وجود دارد، استفاده می شود.

وزرت کار اعلام نموده برای خرید مصالح ساختمانی مورد نیاز راه اندازی مسکن کارگران، تسهیلات می دهد و شرکتهای تعاونی مسکن فعال در زمینه ساخت مسکن کارگری محدودیتی برای دریافت تسهیلات مذکور ندارند؛ بانک توسعه تعاون هم اعتبار ۷۵۰۰ میلیارد تومانی برای این طرح درنظر گرفته که به تعاونی های مسکن و با اولویت ساخت مسکن کارگری اختصاص خواهد داد.

پیش بینی شده با اختصاص کمکهای دولتی و حمایت مالی وزارت کار، قیمت تمام شده مسکن برای کارگران دستکم تا ۲ درصد کاهش پیدا کند.

هر گروه از مشمولان واجد شرایط شامل کارگران، بازنشستگان، مستمری بگیران و زنان سرپرست خانوار شاغل کارگری که در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام و بعد از تأیید و احراز شرایط، آورده اولیه خویش را واریز کرده باشند در اولویت واگذاری هستند.

به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، با عنایت به آنکه پیشبینی می شود مهلت تکمیل موجودی و واریز آورده مجدد تمدید نشود آن دسته از کارگرانی که پیش از این در طرح مسکن ملی ثبت نام کرده اند تا آخر وقت فردا ۳۰ دی ماه مهلت دارند به سامانه https: //tem.mrud.ir مراجعه و برای پرداخت اولیه و واریز آورده ۴۰ میلیون تومانی خود اقدام نمایند.
1399/10/29
23:56:13
0.0 / 5
812
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , تعاونی , توسعه
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است