علت هجوم مسافران به بندر حقانی

علت هجوم مسافران به بندر حقانی به گزارش کار و درآمد به دنبال هجوم مسافران به بندر شهید حقانی در هفته گذشته، مدیر ایمنی بهداشت و محیط زیست سازمان بنادر و دریانوردی اعلام نمود: تعداد مسافران بندر شهید حقانی که به کیش و قشم راه دارد، طی هفته گذشته نسبت به هفته های پیش از آن، سه برابر افزایش یافته که به علت برخی پروتکل های استانی بوده است.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، مدتی پیش تصاویر و فیلم هایی از هجوم مسافران به بندر شهید حقانی در فضای مجازی منتشر گردید که این نگرانی را به وجود می آورد این حجم از مسافران در بنادر جنوبی و کیش و قشم چه می کنند و ممکنست همین مساله عاملی برای بسط شیوع ویروس کرونا و آغاز شدن موج های بعدی این بیماری در استان های جنوبی باشد.
در این راستا چنگیز جوادپور - مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست سازمان بنادر و دریانوردی - در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: دلیل این هجوم مسافران به بندر شهید حقانی هم برخی پروتکل های استانی بوده و تعداد مسافران را سه برابر نسبت به هفته های قبل افزایش داده است. البته بندر شهید حقانی به سبب اینکه به کیش و قشم راه دارد همیشه محل تردد و انباشت مسافران در استان هرمزگان است اما در وضعیت کرونائی کنونی نگرانی را برای کشور و استان های جنوبی بیشتر می کند.
وی افزود: همه پروتکل های بهداشتی که وظیفه سازمان بنادر است، مانند ضدعفونی کردن سطوح، غربالگری مسافران و کنترل و رصد مبتلایان به کرونا بوسیله اپلیکیشن ماسک انجام می شود اما بسیاری در زمینه ی پذیرفتن یا نپذیرفتن مسافران اختیاری نداریم.
مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست سازمان بنادر و دریانوردی افزود: به غیر از تصمیمات ستاد ملی کرونا می گیرد و ابلاغ می کند استانها هم اختیاراتی دارند و تصمیماتی در این راستا می گیرند که متاسفانه این تصمیمات به تازگی سبب شده تا مسافران به استان های جنوبی خصوصاً هرمزگان و بنادری مانند بندر شهید حقانی هجوم بیاورند که بر طبق آمارها طی هفته گذشته تعداد مسافران نسبت به هفته های پیش از آن سه برابر افزایش یافته است.
جوادپور با اشاره به اینکه تنها بندر شهید حقانی با این مشکل روبه رو شده است، اظهار نمود: دیگر بنادر مسافری در شمال و جنوب کشور این مشکل را نداشتند چون که همیشه بندر شهید رجایی در مقاطع و تعطیلات مختلف با هجوم مسافران همراه می شود و به تازگی هم که استان های کشور آبی و زرد شدند و مسافرت به این استانها آزاد شد شاهد هجوم مسافران بودیم. این در حالیست که قبل از این تنها افراد بومی و ساکن استان های جنوبی می توانستند بوسیله بندر حقانی به کیش و قشم سفر کنند.
وی اظهار داشت: در این راستا به وزارت راه و شهرسازی نامه نوشتیم و اعلام کردیم که هجوم مسافران به بندر شهید حقانی و استان های جنوبی نگرانی بابت گسترش شیوع ویروس کرونا را بالا برده و احتمال آن که در هفته های بعد شاهد تبعات آن یعنی آغاز موج جدید این بیماری در این مناطق باشیم وجود دارد.
منبع:

1399/11/01
22:40:50
0.0 / 5
1159
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است