معاون وزیر راه:

آزاد راه شیراز- اصفهان سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسد

آزاد راه شیراز- اصفهان سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسد به گزارش کار و درآمد معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه راه های کشور اظهار داشت: آزاد راه شیراز - اصفهان به طول 225 کیلومتر که طولانی ترین آزاد راه کشور است در سال 1400 به بهره برداری می رسد.


خیرالله خادمی، جمعه در حاشیه بازدید از طرح های راه سازی در دست راه اندازی شهرستان کازرون در گفت و گو با ایرنا بیان داشت: شبکه ریلی یزد به استان فارس نیز که طول آن ۲۷۱ کیلومتر است و از شهرستان اقلید در فارس عبور می کند و بزرگترین خط ریلی است، در بهار سال ۱۴۰۰ به بهره برداری خواهد رسید.
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه راه های کشور، همین طور با اشاره به بازدید خود از پروژه راه سازی در دست راه اندازی در بخش خشت کازرون اظهار داشت: این پروژه، محور دومی است که فارس را می تواند بوسیله گناوه به استان بوشهر متصل و نیز بخش خشت کازرون را هم از بن بست خارج کند.
خادمی افزود: طول محور یاد شده ۳۰ کیلومتر است و با تکمیل مطالعات آن می کوشیم برای سال ۱۴۰۰ در ردیف تخصیص بودجه قرار گیرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی در مورد پروژه تونل محرم کازرون نیز گفت: در سال ۹۹ اعتبار این طرح ۱۱۰ میلیارد ریال تعیین شد و در بودجه سال آینده این رقم به ۲۰۰ میلیارد ریال افزایش خواهد یافت و افزون بر این می کوشیم که از ماده ۵۰ منابع اعتباری بانک ها و سایر منابع برای شتاب بخشیدن به روند ساخت این تونل بهره گیریم.
به گفته خادمی، اعتبار مورد نیاز برای تکمیل و اتمام تونل محرم که در راه کازرون به بوشهر قرار دارد، چهار هزار میلیارد ریال است.
این مقام مسوول همین طور در باره پروژه چهارخطه در دست ساخت ارژن به تنگ ابوالحیات کازرون بیان کرد: این پروژه که طول آن ۲۱ کیلومتر است، پیشرفت فیزیکی آن هم اینک ۸۰ درصد است و تا کنون اعتباری افزون بر یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال به آن تخصیص یافته است.
خادمی اضافه کرد: تلاش ها بر این است که این پروژه نیز در بهار سال ۱۴۰۰ به بهره برداری رسد.
وی افزود: عملیات ساخت قطعه باقی مانده از مسیر کمارج به کنارتخته در محور کازرون به بوشهر نیز در سال ۱۴۰۰ شروع خواهد شد و برای چهار خطه کردن محور بوشهر به فارس هم به یک هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
شهرستان کازرون در فاصله ۱۲۰ کیلومتری غرب شیراز قرار دارد.منبع:

1399/11/03
22:21:55
0.0 / 5
950
تگهای خبر: بانك , توسعه , شركت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است