هنوز ۵۹ هزار نفر پولی برای مسكن ملی واریز نكرده اند

هنوز ۵۹ هزار نفر پولی برای مسكن ملی واریز نكرده اند به گزارش کار و درآمد تا کنون حدود ۱۹۲ هزار نفر در طرح اقدام ملی مسکن افتتاح حساب و ۱۳۳ هزار نفر واریز وجه کرده اند که بر این اساس بیشتر از ۵۸ هزار نفر پولی واریز نکرده اند؛ این درحالی است که بارها وزارت راه و شهرسازی اخطار داده اگر متقاضیان، موجودی حدود ۴۰ میلیون تومان را واریز نکنند حذف می شوند.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، از ۳۰۰ هزار متقاضی طرح اقدام ملی مسکن واقع در مناطق غیر از بافت های فرسوده تابحال ۱۹۲ هزار و ۳۸۷ نفر افتتاح حساب و از این تعداد ۱۳۳ هزار و ۶۲۸ نفر وجوه اولیه خویش را به حساب خود برای اجرای پروژه واریز کرده اند. بر این اساس ۵۸ هزار و ۷۵۹ متقاضی موجودی خویش را تکمیل نکرده اند.
البته با عنایت به همین آمار و ارقام که از سوی بانک مسکن عرضه شده حدود ۵۶ درصد متقاضیان واریز وجه نداشته اند که نشان داده است تمدید چهار باره مهلت واریز وجه تأثیر چندانی بر کوشش برای تکمیل موجودی از جانب این متقاضیان نداشته است. بنابراین این نگرانی وجود دارد که پروژه ها گرفتار وقفه شود.
تابحال کل مبلغ واریزی از جانب ۱۳۳ هزار متقاضی ۵۶۰۰ میلیارد تومان بوده که به مرور برای اجرای پروژه ها هزینه خواهد شد.
آخرین مهلتی که وزارت راه و شهرسازی برای تعیین تکلیف متقاضیان بد حساب مسکن ملی مشخص کرد ۵ دیماه بود که تا آخر دیماه تمدید گردید. اما با عنایت به این که این مهلت تا کنون چهار بار تمدید شده نمی توان به صورت قاطع مطمئن بود که این آخرین مهلت است.
در مراحل اول تا سوم ثبت نام از متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن حدود ۴۶۰ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند که از این تعداد ۱۶۰ هزار نفر در فهرست رزرو قرار دارند و طبیعتاً این امکان را دارند که جایگزین بدحساب ها شوند.
از سوی دیگر برای مرحله چهارم ثبت نام که بین روزهای ۱۸ تا ۲۵ دیماه انجام گرفت ۴۱ هزار و ۲۹۶ واحد در نظر گرفته شد که البته ۲۲۳ هزار نفر نام نویسی کردند. تنها در نصیرشهر واقع در استان تهران که در مرحله چهارم تأمین زمین صورت گرفته بود ۸۰۰ واحد در نظر گرفته شد که ۵۶ هزار تهرانی برای آن تقاضا دادند! البته بخش عمده ای از متقاضیان واجد شرایط نخواهند بود که محمودزاده در این خصوص به ایسنا اظهار داشت که نتایج استعلامات تا آخر بهمن ماه اعلام می شود.
در مراحل اول تا سوم برخی از متقاضیان، شهر مورد نظر خویش را اشتباه برگزیده بودند که بزودی امکان اصلاح شهر برای این افراد فراهم می شود. این زمان احیانا اوایل هفته آینده خواهد بود.
ازاین رو در ماههای آینده که وضعیت متقاضیان مرحله چهارم مشخص می شود بر مبنای ظرفیتهای خالی مراحل اول تا چهارم ثبت نام، امکان دارد برای نام نویسی مجدد اقدام گردد که البته هنوز نمی توان برآورد دقیقی در این خصوص داشت.
منبع:

1399/11/04
14:54:49
0.0 / 5
882
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است