مدیرعامل شركت سهامی زراعی :

رشد دو برابری بهره وری كشاورزان خرد تحقق خواهد یافت

رشد دو برابری بهره وری كشاورزان خرد تحقق خواهد یافت به گزارش کار و درآمد مدیرعامل شرکت سهامی زراعی فعالیتهای کشاورزی و غیرکشاورزی ایران اظهار داشت: رشد دو تا ۲.۵ برابری بهره وری کشاورزان خرد توسط شرکتهای این مجموعه در یک بازه زمانی چهار ساله محقق می شود.


«سید غلامحسین طباطبایی» روز شنبه در نشست خبری ضمن تشریح اهم برنامه ها و اقدام های این شرکت اضافه کرد: حالا ۸۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی خرد در ۱۳ استان کشور تحت پوشش شرکتهای سهامی زراعی قرار دارند.
وی افزود: ۷۵ درصد تولیدات این شرکت ها در بخش زراعی و ۲۵ درصد در بخش باغی است و عمده این شرکت ها در استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، فارس، ایلام، اصفهان، گلستان و کرمانشاه فعالیت دارند.
به گفته طباطبایی، ۸۶ درصد کشاورزی کشور توسط کشاورزانی با اراضی در سطح کمتر از ۱۰ هکتار انجام می شود و بخش عمده کشاورزی کشور به شکل خرد مالکی است و ۱۴ درصد فعالیتهای این بخش شرایط اقتصادی دارند.
وی اظهار داشت: کشاورزانی که تحت پوشش شرکتهای سهامی زراعی فعالیت دارند از مالکیت زمین برخوردار، اما برپایه قرارداد امضا شده حق استفاده از آب و خاک خویش را به این شرکت واگذار کرده و خودشان در آن شرکت ها عضویت دارند.
طباطبایی اضافه کرد: کشاورزان در شرکتهای سهامی زراعی می توانند با تشکیل یک شرکت زیرنظر شرکت سهامی بزرگی قرار گیرند و از معافیت مالیاتی به مدت ۱۰ سال استفاده می نمایند.
وی توضیح داد: کشاورزان با فعالیت در چارچوب این شرکت ها علاوه بر اینکه هزینه های خویش را کم می کنند و آنرا مدیریت می کنند، میزان بهره وری شأن افزایش می یابد و قادرند درآمد بالاتری کسب کنند.
این مقام مسوول اظهار داشت: توسعه کمی و کیفی شرکتهای سهامی زراعی در دستور کار قرار دارد و توسعه این شرکت ها نیازمند کمک و حمایت های دولتی و افزایش سرمایه گذاری در این بخش است.
به گفته وی، حالا تأمین نهاده های مورد نیاز تولید، بازاریابی کالاها، مبادلات نهاده ها، مشاوره های حقوقی و فنی در این شرکت ها در حال انجام می باشد.
مدیرعامل شرکت سهامی زراعی فعالیتهای کشاورزی و غیرکشاورزی ایران مبحث ایجاد برندسازی برای عرضه کیفی محصولات کشاورزی را خاطرنشان کرد و اظهار داشت: حالا تمام شرکتهای سهامی زراعی محصولات خویش را با برندی با عنوان« سزا» در بازار عرضه می کنند که این سبب می شود مصرف کنندگان از شرایط تولیدات اطمینان یابند.
وی با اشاره به اینکه بازاریابی متمرکز تولیدات را در دستور کار قرار دارد، اضافه کرد: حالا صادرات پسته، خرما، سیب درختی، فلفل رنگی به ارمنستان و روسیه توسط این شرکت ها انجام می شود.
به گزارش کار و درآمد به نقل از ایرنا، پیش از پیروی انقلاب اسلامی شرکتهای سهامی زراعی تاسیس شد و در ابتدای انقلاب ۵۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی با بیشتر از ۴۰۰ هزار سهامدار تحت پوشش ۹۳ شرکت سهامی زراعی بود، اما به علت اساسنامه، این شرکت ها بتدریج منحل شدند و تعداد پنج شرکت باقی ماند که هنوز به فعالیت خود ادامه می دهند.
سال ۱۳۸۴ تشکیل شرکتهای سهامی زراعی به تصویب هیات وزیران رسید و اساسنامه این شرکت ها در سال ۱۳۹۰ بروز رسانی شد که حالا در هر شرکت حداقل ۱۰۰ نفر کارمند فعالیت دارند.منبع:

1399/11/04
22:43:46
0.0 / 5
923
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , تولید , حقوق
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است