رقم هزینه معیشت كارگران امروز مشخص می شود؟

رقم هزینه معیشت كارگران امروز مشخص می شود؟ به گزارش کار و درآمد سومین جلسه کمیته دستمزد شورایعالی کار در حالی امروز در وزارت کار تشکیل می شود که مقرر است هزینه های سبد معیشت کارگران مطابق نرخ تورم اعلامی مرکز آمار مورد بحث و بررسی قرار گیرد.به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، نهم دیماه بود که اولین جلسه کمیته دستمزد شورایعالی کار با حضور نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت برگزار شد؛ جلسه ای که در آن با عرضه گزارش ۷۵ صفحه ای از اقلام سبد معیشت کارگران، پیشنهاد مزد منطقه ای کارفرمایان رد شد و با درخواست گروه کارگری از نماینده مرکز آمار به منظور عرضه گزارش کاملی از اقلام مصرفی سبد معیشت خانوارهای کارگری و مقایسه درصد افزایش قیمتها نسبت به سال قبل دعوت به عمل آمد.

جلسه دوم کمیته دستمزد در حالی برگزار شد که نماینده مرکز آمار حضور نداشت و ناصر چمنی نماینده کارگران در شورایعالی کار در گفتگو با ایسنا، اعلام نمود در این نشست مقرر شد نماینده مرکز آمار اطلاعات ۱۰ ماهه سال را جمع آوری و دقیق ترین گزارش از هزینه های سبد معیشت خانوار را به کمیته دستمزد عرضه نماید.

به گفته وی به علت آنکه در شرایط حاضر قیمتها لحظه به لحظه در حال تغییر است، تصمیم بر آن شد که مرکز آمار ایران گزارش کامل و جامعی از هزینه های ۱۰ ماه گذشته عرضه نماید که هم به پیشبینی تورم نزدیکتر باشد و هم از این طریق بتوانیم هزینه سبد معیشت کارگران را بهتر مشخص نماییم.

کمیته دستمزد سومین جلسه خویش را امروز در وزارت کار برگزار می نماید و طبق گفته نمایندگان کارگری مطابق تورم اعلامی مرکز آمار و نرخ تورم سالانه در انتها دیماه هزینه های سبد معیشت خانوارهای کارگری بررسی خواهد شد.

پیش از این نمایندگان کارفرمایی بر منطقه ای شدن دستمزد ۱۴۰۰ کارگران تاکید داشتند که مورد مخالفت نمایندگان کارگری قرار گرفت و به علت آنچه عدم فراهم شدن زیرساختها و ضرورت انجام کار پژوهشی در این خصوص اعلام گردید از دستور کار کمیته دستمزد شورایعالی کار خارج شد.

منبع:

1399/11/06
14:42:35
0.0 / 5
803
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است