نرخ بیكاری آلمان در اوج ۵ ساله

نرخ بیكاری آلمان در اوج ۵ ساله کار و درآمد: نرخ بیکاری بزرگ ترین اقتصاد اروپا در حال رسیدن به پنج درصد است.


به گزارش کار و درآمد به نقل از بلومبرگ، تا اختتام ماه دسامبر متوسط نرخ بیکاری در بزرگ ترین اقتصاد اروپا به ۴.۶ درصد رسید که در مقایسه با ماه قبل ۰.۱ درصد بیشتر شده است تا بدین ترتیب بالاترین نرخ بیکاری آلمان از آگوست ۲۰۱۵ تا حالا به ثبت برسد.
طی این مدت شمار افراد بیکار آلمانی با ۳۰ هزار نفر افزایش نسبت به ماه قبل دو میلیون و ۱۰ هزار نفر رسیده و جمعیت شاغلان نیز در آلمان در این ماه با ۰.۰۱ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به ۴۲ میلیون و ۱۷۰ هزار نفر رسیده است. در مقایسه با زمان مشابه سال قبل، شمار بیکاران آلمانی ۰.۳ درصد بیشتر و شمار افراد شاغل ۰.۲ درصد کمتر شده است.
نرخ بیکاری جوانان که بیان کننده بیکاری جمعیت زیر ۲۵ سال است نیز با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۶.۱ درصد رسیده است. از زمان اتحاد آلمان شرقی و غربی نرخ بیکاری در این کشور عموماً کاهشی بوده است. اولین آمار بازار کار بعد از اتحاد دو آلمان در سال ۱۹۹۰ منتشر و نرخ بیکاری این کشور ۴.۹ درصد اعلام گردید.
لازم به ذکر است که متوسط نرخ بیکاری در آلمان طی بازه زمانی ۱۹۴۹ تا ۲۰۲۰ معادل ۵.۵۵ درصد بوده که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به آوریل ۱۹۵۰با ۱۱.۵ درصد و کمترین رقم ثبت شده نیز مربوط به مارس ۱۹۹۶ با ۰.۴ درصد بوده است.
دتلف شیله- مدیر دفتر کار آلمان اظهار داشت: در کوتاه مدت بازار کار تحت نتایج ناشی از کرونا باقی خواهد ماند اما انتظار ما این است که به تدریج شرایط بهتر شود. از موج اول همه گیری زخم هایی بر پیکر بازار کار مانده است که موجب می شود کار برای کارفرمایان دشوار شود و تقاضا برای نیروی کار جدید کمتر شود اما اطمینان داریم که بنیان های نیرومند اقتصاد آلمان اجازه نخواهد داد شرایط به مرحله سقوط آزاد برسد.
منبع:

1399/11/13
14:41:55
0.0 / 5
1213
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است