دژپسند:

۸۵ درصد كالاهای وارداتی در فرایند تولید به كار گرفته می شود

۸۵ درصد كالاهای وارداتی در فرایند تولید به كار گرفته می شود وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه در اقتصاد ایران ۸۵ درصد واردات کالاها در فرایند تولید به کار گرفته می شود، اظهار داشت: در شرایط فعلی بقیه واردات در ارتباط با کالاهای مصرفی ضروریست و از ورود اقلام غیرضروری جلوگیری می شود.


فرهاد دژپسند در آیین رونمایی از پروژه های گمرک هوشمند و انعقاد قرارداد با بخش خصوصی جهت راه اندازی ۱۵ دستگاه ایکس ری که با حضور «مهدی میراشرفی» رئیس کل گمرک در مجموعه گمرک جمهوری اسلامی برگزار شد، عنوان کرد: بزودی مدرن ترین، سلامت ترین و مسئول ترین نهاد، گمرک خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه خدمات و فعالیتهای گمرک دیده نمی گردد، خاطرنشان کرد: گاهی ناکارآمدی فرایند تحویل تا ترخیص به نام گمرک ثبت می شود که همین مبحث مظلومیت این نهاد را بیشتر می کند اما مسلم است گمرکات نقش کلیدی در توسعه کشور دارند.
وی اضافه کرد: این نهاد بعنوان مرزبان اقتصادی هم تولید را تسهیل می کند و هم جایگاه اقتصاد کشور را در بخش بین الملل بالا می برد که در صورت سازماندهی مناسب می تواند این نقش راسریع تر ایفا کند اثربخشی بیشتری در اقتصاد داشته باشد.
دژپسند اظهار داشت: فناوری هایی که گمرک مورد بهره برداری قرار داده است در منطقه و احیانا در جهان رتبه نخست را دارد.
به گفته وی، تسهیل در واردت از دریچه اجرای فعالیتهای گمرکی به معنای کمک به رونق و جهش تولید است چونکه اگر نوع فعالیت ها بگونه ای باشد که وارد کننده و مصرف کننده اطمینان خاطر داشته باشند گرفتار نقصان، خسران و اتلاف وقت نیست حتما با طیب خاطر به سمت روان سازی، تداوم و پویایی می پردازد.
دژپسند عنوان کرد: با رونمایی از این تکنولوژی ها حضور افراد در تمام مراحل اجرایی گمرک به حداقل می رسد و فساد از بین می رود چونکه سیستم، شرایط را برای تخلف فراهم نمی کند و همینطور بکارگیری پرنده های هوشمند بدون سرنشین هم خطاها را می کاهد.
وی اضافه کرد: برای جهش تولید باید مسیرهای قاچاق را مسدود کرد و فناوری های مورد بهره برداری گمرک با شناسایی درست این ابزار را در اختیار می گذارد که با قاچاق مبارزه نماییم.
وزیر اقتصاد ضمن اشاره به رونمایی از پلمپ هوشمند در گمرگ اظهار داشت: پلمب هوشمند و الکترونیک می تواند در کاهش خطرات پلمپ سنتی و پاک سازی کمک نماید.
وی اضافه کرد: ایکس ری کامیونی کل کشور ۱۴ عدد است که با انعقاد قراردادهای امروز ۱۴ عدد دستگاه دیگر تا سال آینده افزوده می شود.
دژپسند با اشاره به اینکه یکی از مسائل دولت کمبود منابع مالی است که تحریم و جنگ اقتصادی باعث به حداقل رسیدن آن شده است.
به گفته وی، در کنار لزوم ارتقای فناوری در گمرک از نظر تأمین مالی هم ابتکار عمل صورت گرفته چونکه به بخش خصوصی واگذار شده است که با این اقدامات در آینده، گمرک نقش اساسی تری در تجارت خارجی ایفا خواهد نمود.
وزیر اقتصاد همینطور در مورد بازار سرمایه عنوان کرد: دولت به صورت کامل از بازار سرمایه حمایت می کند اما در جهان هم هیچ تضمینی برای بورس وجود ندارد.
وی تصریح کرد: تضمین با ذات بازار سرمایه همخوانی ندارد، اطمینان خاطر در این حوزه وجود ندارد.


1399/11/15
18:06:18
0.0 / 5
657
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است