تصمیمات جدید سازمان بورس برای بهبود معاملات بازار سرمایه

تصمیمات جدید سازمان بورس برای بهبود معاملات بازار سرمایه کار و درآمد: در جلسه امروز (جمعه)، هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار بمنظور روان سازی و تعدیل معاملات در بازار سرمایه تصمیمات جدیدی تصویب گردید.


به گزارش جمعه شب ایرنا از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران، "محمدعلی دهقان دهنوی" به تشریح مصوبات هیات مدیره سازمان بورس پرداخت و اظهار داشت: در گام نخست و بمنظور پشتیبانی از بازار سرمایه و تقویت طرف تقاضا، به صندوق توسعه بازار سرمایه اجازه داده شد تا سقف سه هزار میلیارد تومان نسبت به تامین مالی بوسیله انتشار اوراق اختیار فروش تبعی سهام اقدام نماید.
وی به مصوبه دوم اشاره نمود و اضافه کرد: همین طور قرار شد تا ضریب تعدیل سهام و حق تقدم آن در معاملات اعتباری از ۴۵ درصد به ۶۰ درصد افزایش یابد.
دهقان دهنوی با اشاره به اینکه مطابق بند سوم، قرار شد دستورالعمل اجرائی خرید، نگهداری و عرضه سهام خزانه با دید تسهیل برای خرید و نگهداری توسط ناشران مورد بازبینی قرار گیرد، اعلام نمود: همین طور درباب امکان خرید واحدهای صندوق های اختصاصی بازارگردانی برای عموم مردم مدل سازی و طراحی پروسه و ابزار لازم صورت می گیرد.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به مذاکرات صورت گرفته با بانک ها و تمهید مقدمات لازم در شرکت سپرده گذاری مرکزی اشاره کرد: با تصویب هیات مدیره سازمان بورس، مقرر شد؛ اعطای کارت اعتباری به دارندگان سهام عدالت توسط بانک ها طی هفته پیش رو عملیاتی شود. همین طور مذاکره لازم برای تعمیم این خدمات به سایر سهامداران خصوصاً سهامداران خرد نیز در دستور کار قرار گیرد.
وی به مصوبه ششم اشاره نمود و اظهار داشت: قرار شد بازبینی دستورالعمل سهام ترجیحی به نحوی صورت گیرد که امکان اعطای سهام ترجیحی علاوه برکارکنان مستقیم شرکتها به کارکنان شرکت های زیرمجموعه یا مادر یا هم گروه مالی نیز میسر باشد.
دهقان دهنوی با تاکید بر اینکه بمنظور ارتقای شفافیت و به روز بودن اطلاعات، تجدید ارزیابی دارایی های شرکتها باید تسریع و تسهیل شود، اشاره کرد: همین طور در این نشست موارد مهم دیگری در امتداد ایجاد آرامش در بازار، مشارکت و مسئولیت پذیری ارکان بیرونی و درونی بازار، ارتقای سطح حمایت دولت از بازار و ایفای تعهدات باقیمانده صندوق توسعه ملی به بحث گذاشته شد و پیشنهادهای مهمی تدوین شد که در جلسه شورای عالی بورس روز شنبه (هجدهم بهمن ماه) مورد بررسی قرار خواهد گرفت.منبع:

1399/11/18
10:30:32
0.0 / 5
463
تگهای خبر: بانك , توسعه , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است