معاون وزارت صمت:

شكر و روغن مورد نیاز قنادی های یزد تامین گردد

شكر و روغن مورد نیاز قنادی های یزد تامین گردد معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت( صمت ) با اشاره به لزوم تامین روغن و شکر مصرفی قنادی های یزد اظهار داشت: این 2 محصول از مواد اولیه و ضروری صنف شیرینی پزی است.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایرنا، عباس تابش روز یکشنبه در بازدید از یک کارگاه تولید شیرینی در شهر یزد اضافه کرد: تولیدکنندگان شیرینی های سنتی یزد نباید از روغن و شکر بازار آزاد استفاده کنند و برای تامین نیازهای آنها باید چاره اندیشی شود.
وی اشاره کرد: اگر آنها مجبور به تامین روغن و شکر از بازار آزاد شوند، اساسا بر قیمت تمام شده شیرینی برای مصرف کنندگان اثر دارد.
تابش افزود: مسئولان سازمان صنعت، معدن و تجارت یزد برای جلوگیری از افزایش قیمت انواع شیرینی برای تامین شکر و روغن واحدهای سنتی پز استان چاره اندیشی کند.
در واحد مورد اشاره ۱۵ نوع شیرینی سنتی تولید و میزان تولید روزانه آن حدود یک تن است.
در کارگاه های مختلف شیرینی پزی یزد انواع قطاب، باقلوا، لوز، پشمک، سوهان، حاجی بادام و سایر محصول در بسته بندی های مختلف تولید و قسمتی از آن در بازار استان، مقداری به سایر استانها و بخشی هم به خارج از کشور صادر می شود.
یزدی ها به قناد یا همان شیرینی پز« خلیفه» گویند و آمار دقیقی از تعداد کارگاه های بزرگ و کوچک آن در ۱۰ شهرستان استان دردست نیست.
معاون وزارت صمت و رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان امروز وارد یزد شد، بازدید از یک واحد تولید ماسک، کشتارگاه، یک واحد تولید لاستیک و نیز شرکت در کارگروه تنظیم بازار یزد همچون برنامه های سفر یک روزه تابش است.
یزد با حدود سه هزار و ۶۰۰ واحد تولیدی چهارمین استان صنعتی و از لحاظ تنوع اندیس های معدنی دومین استان معدنی کشور است و در این ۲ بخش حدود ۱۴۰ هزار نفر فعالیت دارند.


1399/11/26
15:44:28
0.0 / 5
1107
تگهای خبر: تولید , سازمان , شركت , صنعت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است