معاون جهاد دانشگاهی استان:

طرح ملی توسعه مشاغل خانگی فرصتی برای كاهش بیكاری در لرستان است

طرح ملی توسعه مشاغل خانگی فرصتی برای كاهش بیكاری در لرستان است به گزارش کار و درآمد لرستان معاون فناوری جهاد دانشگاهی لرستان اظهار داشت: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی فرصتی برای کاهش بیکاری استان است.


رحیم بیرانوند ۲۶ بهمن ماه در جمع خبرنگاران با اشاره به سهمیه ۱۰۰۰ نفری طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در لرستان، اظهار نمود: فاز اول طرح مشاغل خانگی با هدف شناسایی ظرفیت ها و مزیت های رشته های این دسته از کسب وکارها در ۱۷ رشته شغلی انجام شده است.
وی افزود: هم اکنون فاز دوم طرح شروع شده که در آن متقاضیان تحت خدمات توانمندسازی جهاد دانشگاهی قرار گرفته و از بسته و کلاس های آموزشی رایگان مشاوره شغلی و استعداد سنجی بهره مند می شوند.
بیرانوند افزود: در فاز سوم طرح کمک به فروش محصولات تولیدکنندگان بخش مشاغل خانگی بوسیله اتصال به برندهای ملی، پشتیبانان استانی، فروشگاه های اینترنتی و حضور در بازارچه های محلی انجام می شود.
معاون فناوری جهاد دانشگاهی با اعلان اینکه مشاغل خانگی همچون کسب و کارهایی است که با سرمایه اندک و بدون نیاز به فضای فیزیکی قابل توجه از طرف افراد خانواده در منازل و یا فضاهای محدود دیگر به اجرا در می آیند، اشاره کرد: هدف از ایجاد این مشاغل درآمدزایی برای افرادی است که به دلایلی مانند کمبود سرمایه یا عدم امکان دوری از خانه نتوانسته اند، شاغل شوند.
وی تاکید کرد: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی فرصتی برای کاهش بیکاری در لرستان است و در این راستا تا حالا مبادرت به شناسایی متقاضیان واجد شرایط کرده ایم تا در فازهای بعدی نسبت به توانمندسازی آنان اقدام نماییم.
منبع:

1399/11/27
14:25:07
0.0 / 5
1038
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است