با اشاره به طرح جهش تولید و تامین مسكن

شاكری: هر زمینی كه در اختیار وزارت راه قرار گیرد باید صرف ساخت مسكن شود

شاكری: هر زمینی كه در اختیار وزارت راه قرار گیرد باید صرف ساخت مسكن شود به گزارش کار و درآمد یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هر زمینی که بر مبنای طرح جهش تولید و تأمین مسکن در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد چه در داخل محدوه شهری، چه در حریم شهرها و چه در خارج از حریم شهری باشد؛ باید برای ساخت مسکن از آن استفاده گردد.


اقبال شاکری در گفت وگوبا ایسنا، درباره طرح جهش تولید و تأمین مسکن که روز گذشته بررسی آن در مجلس شورای اسلامی به پایان رسید، بیان نمود: در این طرح به سه مولفه تأمین زمین، مصالح ساختمانی و تسهیلات مناسب برای ساخت مسکن توجه ویژه ای شده است. یکی از بخش هایی که بسیار بحث برانگیز بود مساله تأمین زمین مورد نیاز برای ساخت مسکن بود و یکی از دغدغه های نمایندگان این بود که امکان دارد زمین ها از بخش های مختلف در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد اما برای ساخت مسکن از آنها استفاده نشود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از نگرانی ها این بود که زمین های کشاورزی و منابع طبیعی به بهانه ساخت مسکن تغییر کاربری پیدا کنند. ازاین رو چندین ماده از این طرح باردیگر جهت بررسی بیشتر به کمیسیون عمران بازگشت و در جلسه کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
شاکری در ادامه تصریح کرد: تاکید کمیسیون بر این است که همه زمین هایی که در اختیار وزارت راه و شهرسازی از هر بخشی قرار می گیرد باید فقط برای ساخت مسکن از آنها استفاده گردد. شاید در سایر قوانین زمین هایی برای انجام سایر اقدامات در اختیار وزارت خانه قرار گیرد اما در این قانون هر زمینی که در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد چه در داخل محدوده شهری، چه در حریم شهرها و چه در خارج از حریم شهری باشد؛ باید برای ساخت مسکن و شهرک های مسکونی از آن استفاده گردد.
این عضو کمیسیون عمران مجلس در انتها اضافه کرد: بر طبق این طرح؛ اراضی کشاورزی حاصلخیز (درجه ۱ و ۲) به تشخیص وزارت جهاد کشاورزی، جنگل های طبیعی و دست کاشت، بیشه های طبیعی، نهالستان ها، پارک ها و ذخیره گاه های جنگلی و مرتعی، عرصه های ذخیره ژنتیکی، ایستگاه های تولید بذر، حوزه های آبخیز زوجی، محدوده ایستگاه های پایش و اندازه گیری آبخیزداری، بستر و حریم رودخانه ها و انهار، چراگاه ‏ها و راه های مسیر کوچ ایل‏ نشین ها و حریم در ارتباط با آنها و مناطق چهارگانه محیط ‏زیستی نمی توانند برای ساخت مسکن مورد استفاده قرار گیرد.
منبع:

1399/11/27
21:13:05
0.0 / 5
970
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است