مدیر كل امور بندری سازمان بنادر اعلام كرد

آخرین وضعیت رسوب كالا در بنادر بعلاوه جزییات

آخرین وضعیت رسوب كالا در بنادر بعلاوه جزییات به گزارش کار و درآمد مدیر کل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: میزان رسوب انواع کالا در بنادر کشور حدود ۷.۱ میلیون تن گزارش شده است که حدود چهار میلیون تن آن کالاهای اساسی بوده و بندر امام خمینی (ره) در رتبه نخست از این نظر قرار دارد.روانبخش بهزادیان در گفتگو با ایسنا درباره آخرین وضعیت رسوب کالاهای کانتینری و غیر کانتینری در بنادر کشور اظهار نمود: هم اکنون میزان رسوب کالای غیر کانتینری در بنادر کشور ۷.۱ میلیون تن بوده و در این میان بیشترین رسوب کالا در ارتباط با بندر امام خمینی (ره) با چهار میلیون تن است. همینطور بندر شهید رجایی هم با حدود ۲.۳ میلیون تن از نظر رسوب کالای غیرکانتینری در جایگاه بعدی قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: میزان رسوب کالای کانتینری هم ۸۵.۷ هزار TEU گزارش شده که بیشتر از ۶۹ هزار TEU در بندر شهید رجایی بعنوان مهم ترین بندر کانتینری کشور و حدود شش هزار TEU هم در بندر اما م خمینی (ره) وجود دارد.

مدیر کل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی همینطور درباره آخرین وضعیت رسوب کالای اساسی در بنادر کشور افزود: میزان رسوب کالاهای اساسی در بنادر هم چهار میلیون تن گزارش شده است که بیشترین میزان آن در بندر امام خمینی (ره) با سه میلیون تن بوده و بعد از آن بندر امیرآباد با ۳۰۶ هزار و بندر شهید رجایی هم با ۲۹۸ هزار تن هم در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.

بهزادیان اظهار داشت: کالاهای اساسی مورد نظر در بنادر عموما شامل گندم، جو، ذرت، سویا، برنج، شکر و روغن نباتی است. هم اکنون عملکرد بنادر کشور در زمینه کالای اساسی هم محدود به واردات بوده و صادراتی وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه شرایط تحریم و انتشار ویروس کرونا مشکلاتی را در زمینه فعالیت های بندری بوجود آورده است، اظهار نمود: سازمان بنادر و دریانوردی با پیشبینی مشکلات احتمالی، برنامه ریزی و توزیع منابع و تجهیزات توانسته مدیریت منسجمی را در زمینه فرآیند واردات و توزیع کالای اساسی اعمال نماید و الان مشکلی در این حوزه نداریم.

مدیر کل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی همینطور درباره آخرین وضعیت تخلیه و بارگیری بنادر کشور در ۱۰ ماهه سال جاری اظهار داشت: بر مبنای آمارهای موجود هم اکنون کل میزان آمار عملکرد کالای غیرنفتی در بنادر کشور طی ۱۰ ماهه گذشته بالغ بر ۶۳ میلیون تن بوده و در بخش کالای نفتی هم میزان تناژ عملکرد گزارش در همین بازه زمانی بالغ بر ۳۴.۴ میلیون تن است.

بهزادیان به کاهش تخلیه و بارگیری در بنادر اشاره نمود و اظهار داشت: علت اصلی کاهش تخلیه و بارگیری در بنادر کشور، کاهش جهانی تجارت کالا به علت شیوع بیماری کرونا و موضوعات در رابطه با تحریم و ممنوعیت ورود و ردیف های کالا به بنادر است و به نظر می آید با رفع تحریم ها و توقف انتشار کرونا عملکرد بنادر کشور هم باردیگر افزایش پیدا کند.

منبع:

1399/11/28
14:28:05
0.0 / 5
1038
تگهای خبر: سازمان , صادرات , عملكرد , كالا
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است