ایرباس خواهان آتش بس در جنگ تجاری با بوئینگ شد

ایرباس خواهان آتش بس در جنگ تجاری با بوئینگ شد کار و درآمد: رئیس شرکت هواپیماسازی ایرباس روز شنبه خواهان آتش بس در جنگ تجاری میان آمریکا و اتحادیه اروپا بر سر یارانه های پرداختی به صنایع هوایی شد.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایرنا از خبرگزاری رویترز؛ گیوم فائوری مدیرعامل ایرباس در گفت وگوی رادیویی اظهار داشت که نبرد تعرفه های تجاری و گمرگی، زیان ناشی از بحران همه گیری کووید -۱۹ را شدت بخشیده است.
واشنگتن به دنبال اختلاف طولانی در سازمان تجارت جهانی، خصوصاً در دوره دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا، از سال ۲۰۱۹میلادی به صورت تدریجی تعرفه های گمرگی ۱۵ درصدی بر هواپیماهای جت ایرباس اعمال کرده و اتحادیه اروپا نیز از یک سال بعد، تعرفه های متقابلی بر جت های بوئینگ وضع کرد که دیگر کالاهای خوراکی و غیرخوراکی را نیز در بر می گرفت.
فائوری افزود که این اختلاف که حالا کهنه شده، ما را در وضعیت باخت - باخت قرار داده است. ما به وضعی رسیده ایم که عقل می گوید باید آتش بس اعلام نموده و این اختلاف را حل نماییم.
مقام های شرکت بوئینگ ایالات متحده، هنوز به این سخنان واکنشی نشان نداده اند.
برزیل که با کانادا اختلاف همانندی بر سر یارانه های پرداختی دولت به جت های کوچک تر میان برد دارد، روز پنجشنبه با گذشت کردن از شکایت خود از اوتاوا، خواهان امضای توافق صلح جهانی میان کشورهای تولیدکننده این کالاها برای پشتیبانی از صنایع هوافضا شد.
فائوری با ابراز نگرانی در باره گسترش ممنوعیت های سفری میان کشورهای اروپایی، اضافه کرد: اختلاف زیان بار با بوئینگ خصوصاً در دوره همه گیری کووید–۱۹، به شدت به بخش سفرهای هوایی، لطمه وارد کرده و منجر به اعمال محدودیت های مسافرتی یا بسته شدن مرزهای کشورها شده است.
وی اولویت شماره یک کشورها را بازگشایی مرزها و اجازه سفر دادن به شهروندان، بر طبق آزمایش مبتلاشدن به کرونا و در نهایت واکسیناسیون دانست.
دفتر نمایندگی تجاری ایالت متحده بهمن ۹۸ طی اطلاعیه ای اعلام نموده بود که آمریکا از ۲۸ اسفند۹۸، نرخ عوارض اضافی تحمیل شده به هواپیماهای وارداتی خود از اتحادیه اروپا را از ۱۰ به ۱۵ درصد افزایش خواهد داد. این اقدام موجب شد در آن زمان جنگ تجاری میان اتحادیه اروپا و دولت ترامپ تشدبد شود.
منبع:

1399/12/02
20:35:41
0.0 / 5
808
تگهای خبر: اتحادیه , تولید , سازمان , شركت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است