رییس بانك مركزی اعلام كرد:

تخصیص ارز مورد نیاز خرید واكسن از هند

تخصیص ارز مورد نیاز خرید واكسن از هند به گزارش کار و درآمد رئیس کل بانک مرکزی اظهار داشت: علاوه بر تأمین ارز واکسن های موردنیاز وارداتی از کشورهای اعلام شده قبلی، امروز ارز مورد نیاز خرید واکسن از هند هم تخصیص یافت.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایرنا، «عبدالناصر همتی» امروز (سه شنبه) در یادداشت اینستاگرامی خود نوشت: امروز به اتفاق وزرای ذی ربط در دومن جلسه مشترک کمیسیون های مجمع تشخیص مصلحت در مورد مباحث FATF شرکت کردیم، در پاسخ به سوالاتی که عنوان شد مطالب مهمی از سوی نمایندگان دولت در جلسه در مورد لزوم و اهمیت پیوستن به کنوانسیون های مرتبط عرضه شد.
وی با اشاره به اینکه معاملات حواله های ارزی در سامانه نیما در یک ماه گذشته به صورت روان و با ثبات قابل توجهی در جریان بوده است، عنوان کرد: در یک ماه منتهی به سوم اسفند ماه معادل ۱.۹ میلیارد دلار با میانگین نرخ ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان به ازای هر دلار معاملاه شده است.
همتی تصریح کرد: این رقم علاوه بر ارز تأمین شده توسط بانک مرکزی و هم واردات در مقابل صادرات در این زمان بوده است، نکته جالب توجه اینکه همواره عرضه بیشتر از دو برابر معاملات انجام شده در این بازار است.
رییس کل بانک مرکزی اظهار داشت: میزان تسهیلات پرداخت شده توسط سیستم بانکی در ۱۰ ماه سال جاری به رقم حدود یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان و همینطور حجم مجموعه سپرده ها هم با ۴۴ درصد رشد نسبت به ابتدای سال در انتها دیماه به حدود سه هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان رسید.
همتی اضافه کرد: علاوه بر تأمین ارز واکسن های مورد نیاز وارداتی از کشورهای اعلام شده قبلی، امروز ارز مورد نیاز خرید واکسن از هند هم تخصیص یافت.
منبع:

1399/12/05
23:56:11
0.0 / 5
1074
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , سیستم , شركت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است