سازمان هواپیمایی كشوری پاسخ داد:

چرا معاون وزیر بهداشت نتوانست سوار هواپیما شود؟

چرا معاون وزیر بهداشت نتوانست سوار هواپیما شود؟ کار و درآمد: به دنبال اظهارات معاون وزیر بهداشت در خصوص امتناع مسولان پرواز از سوار کردن وی در یکی از پروازها به سبب تکمیل بودن 75 درصد صندلی های هواپیما، سازمان هواپیمایی کشوری توضیحاتی در این زمینه ارائه نمود.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، پس از آن که ایرج حریرچی معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام نمود که به هنگام تهیه بلیت و سوار شدن به هواپیما، به سبب آنکه شرکت هواپیمایی مورد نظر صندلی های هواپیمای خودرا تا بیش از ۷۵ درصد پر کرده بود بلیت برای پرواز را به او ندادند، سازمان هواپیمایی کشوری با صدور اطلاعیه ای توضیحاتی دراین زمینه ارائه کرد.
این سازمان در توضیحات خود آورده است:
«ضمن تشکر از زحمات آقای حریرچی و همکاران ایشان از شروع شیوع ویروس کرونا در کشور، ذکر این نکته لازم است که از شروع شیوع ویروس کرونا در کشور به جهت اینکه مسئولیت مدیریت و برنامه ریزی برای مقابله با ویروس کرونا به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی واگذار شد، سازمان هواپیمایی کشوری بعنوان متولی سیاست گذاری در صنعت حمل و نقل کشور در کنار تمامی ارگان ها خودرا مکلف و مقید دانست تا در جهت حفظ سلامت شهروندان از تمام توان خود در جهت مقابله با این بحران استفاده نماید.
سازمان هواپیمایی کشوری از اظهارات ایشان در یک برنامه تلویزیونی اینطور برداشت کرده است که ایشان از قبل بلیتی تهیه نکرده بودند اما قصد تهیه بلیت و سوار شدن به هواپیما را داشتند که ظاهرا به جهت تکمیل ظرفیت پرواز، شرکت هواپیمایی مربوطه از سوار کردن ایشان امتناع کرده است.»
در ادامه این توضیحات آمده است: «به طور حتم سازمان هواپیمایی کشوری این مساله را بررسی و فهرست مسافران آن پرواز را از شرکت هواپیمایی مربوطه مطالبه خواهدنمود و چنانچه آن شرکت بر طبق تکمیل ظرفیت ۶۰ درصد ایشان را نپذیرفتند، در امتداد عمل به مسئولیت اجتماعی از آقای حریرچی دعوت خواهیم کرد تا از عوامل این شرکت هواپیمایی به جهت رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی مصوب وزارت بهداشت و سازمان هواپیمایی کشوری تقدیر و تشکر لازم به عمل آید. اما چنانچه بر طبق مطالب ایشان تعداد ظرفیت پرواز بیش از ۷۵ درصد بوده است اساسا طبق روال گذشته با متخلفین برخورد خواهد شد و نتیجه را به اطلاع ایشان و عموم خواهیم رساند.
در عین حال باید توجه داشت که از شروع انتشار ویروس کرونا، با همراهی شرکت های هواپیمایی و اقدامات صورت گرفته، حالا صنعت هوانوردی تنها یکی از شقوق حمل و نقل در کشور بشمار می رود که بطور جدی رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی را در دستور کار قرار داده و با جدیت تمام به اجرای دستورالعمل ها همت گمارده است. تا بدان جا که فارغ از اینکه در عرصه بین المللی شرکت های هواپیمایی نسبت به استفاده ۱۰۰ درصدی و یا حداکثر ۶۰ درصد ظرفیت پروازها چه عقیده تخصصی و فنی دارند و در عمل چگونه است، امروز بحث استفاده از حداکثر ۶۰ درصد ظرفیت با همکاری شرکت های هواپیمایی در پروازها به یک فرهنگ و خواست عمومی تبدیل گشته است.
یعنی اگر شرکتی بخواهد محدودیت ۶۰ درصدی را رعایت نکند مسافران آنرا نمی پذیرند و نکته حائز اهمیت، همراهی و هماهنگ بودن شرکت های هواپیمایی با سازمان هواپیمایی کشوری در اجرای فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از حداکثر ۶۰ درصد ظرفیت با وجود تحریم ها، محدودیت ها و مشکلات عدیده اقتصادی که در این صنعت وجود دارد. که از همین جا از شرکت های هواپیمایی بابت این هماهنگی و همراهی قدردانی می نماییم.
همچنین لازم به ذکر است، به صورت مستمر بازرسی های لازم توسط دفاتر تخصصی سازمان هواپیمایی کشوری از پروازها به عمل آمده و در صورت مشاهده تخلف با متخلفان برخورد و مجازات های لازم صورت گرفته است که مصداق این امر لغو مجوز پرواز برخی مسیرهای شرکت های هواپیمایی در ماه های گذشته بوده که گزارش آن به اطلاع عموم رسانده شد.
زنجیره صنعت حمل و نقل هوایی کشور با محوریت و مدیریت سازمان هواپیمایی کشوری با اجرای صحیح دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی در جهت حفظ سلامت شهروندان فعالیت می نمایند لیکن ای کاش این فشارها و حساسیت ها در سایر شقوق حمل و نقل نیز اعمال می شد که برای تایید این امر می توان سری به متروی تهران زده و با یک محاسبه سرانگشتی دریافت که یک شهروند روزانه بطور متوسط یک ساعت در مترو به سر می برد که حدودا به اندازه یک سفر هوایی است اما با چه میزان ظرفیت و با رعایت کدام فاصله گذاری اجتماعی و آیا در حمل و نقل بین شهری نیز واقعا پروتکل ها رعایت می شود؟
در اختتام باردیگر از کلیه شرکت های هواپیمایی که در اجرای دستورالعمل استفاده از حداکثر ۶۰ درصد ظرفیت پذیرش مسافر با سازمان هواپیمایی کشوری و ستاد مرکزی مقابله با کرونا همکاری و همراهی داشته اند، قدردانی می نماییم.»
منبع:

1399/12/06
13:57:12
0.0 / 5
764
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است