وزیر راه:

بخش زیادی از مشكل ریلی ایران و تركمنستان حل شد

بخش زیادی از مشكل ریلی ایران و تركمنستان حل شد به گزارش کار و درآمد وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به تشکیل کمیته ای مشترک برای حل مشکلات راه آهن ایران و ترکمنستان اظهار داشت که تابحال خیلی از مشکلات ۲ کشور برای از سرگیری مراودات تجاری برطرف شده است.


محمد اسلامی روز شنبه در ستاد اقتصاد مقاومتی گلستان با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری عنوان کرد: یکی از این مشکلات، کوتاه و بلند بودن عرض خط آهن به طول تقریبی ۲۰۰ متر بود که این مشکل با برطرف شدن موانع حقوقی بزودی برطرف می شود.
یکی از مشکلاتی که تابحال مانع بهره برداری کامل از مرز ریلی و خط آهن اینچه برون شده، چگونگی اتصال خطوط ریلی ایران و ترکمنستان است.
قوس ریل در ایران بیشتر از ترکمنستان است و در زمان بهره برداری اعلام گردید این عریض شدن خطوط در داخل خاک ترکمنستان اتفاق خواهد افتاد.
در برخی نقاط این خط آهن، ریل ایران باید متناسب با خط ریلی کشور ترکمنستان و عریض تر باشد که هنوز این مشکل وجود دارد.
وزیر راه و شهرسازی افزود: با مرتفع ساختن مسایل موجود بین ایران و ترکمنستان تلاش می نماییم زمینه استقرار مراکز تجاری و شهرک های صنعتی مشترک در اینجه برون فراهم گردد.
اسلامی ضمن اشاره به عزم جدی دولت برای تجهیز لجستیکی اینچه برون اظهار داشت: ارتقای زیرساخت های مورد نیاز برای توسعه تجارت در این منطقه از راهبردهای وزارت راه و شهرسازی است تا با ایجاد یک شهر جدید روند رشد اقتصادی گلستان بهبود یابد.
وی به اهتمام وزارت راه و شهرسازی برای کمک به احیای خلیج گرگان و میانکاله اشاره نمود و اظهار داشت: اجرای هر تصمیمی در میانکاله و خلیج گرگان منوط به تصمیم "کارگاه مدیریت و هماهنگی تالاب ها" است و بعد از اتخاذ تصمیم در شورایعالی حفاظت محیط زیست رویکردهای پیشبینی شده اجرا خواهد شد.
خلیج گرگان در نتیجه پسروی آب، دست و پنجه کردن با خشکسالی و ورود انواع فاضلاب روزهای ناخوشی دارد و در اندیشه اجرای طرحی دقیق برای بازگشت به شکوه سالهای نه چندان دور است.
کم توجهی به دریا و پهنه های آبی مانند خلیج گرگان و فراگیری باور بی تفاوتی به این نعمت نیلگون از اواخر دوران قاجار به بعد سبب شد فعالیت مخرب بشر در این مناطق گسترش یافته و در کنار تغییرات جوی و اقلیمی زمینه نابودی زیستگاه های پرارزش فراهم گردد.
خلیج گرگان از لحاظ اقتصادی و اکولوژیکی دارای اهمیت بوده و در تکثیر آبزیان، ماهیان استخوانی و غضروفی و جذب پرندگان مهاجر زمستانی نقش مهمی دارد.
در این مراسم و به صورت ویدئو کنفرانس ۴۵ واحد گلخانه در گلستان با مساحت مجموع ۲۶ هکتار و صرف هزار و ۸۲۰ میلیارد ریال اعتبار راه اندازی شد.
با بهره برداری از این گلخانه ها ۷ هزار و ۸۰۰ تن انواع محصولات گلخانه ای در گلستان تولید می شود.
افتتاح این گلخانه ها ۷۸۰ فرصت شغلی جدید ایجاد کرد.
وزیر راه و شهرسازی به همراه اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و برخی از وزرا و معاونان برای افتتاح چند طرح و شرکت در جلسه اقتصاد مقاومتی بامداد امروز شنبه به استان گلستان سفر کرد.


1399/12/10
14:48:15
0.0 / 5
842
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , تولید , حقوق
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است