معاون سازمان هواپیمایی كشوری به كار و درآمد اعلام كرد

آخرین وضعیت پروازهای خارجی بعلاوه جزییات

آخرین وضعیت پروازهای خارجی بعلاوه جزییات به گزارش کار و درآمد معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری اعلام نمود: هم اکنون پروازهای خارجی به بیش از 11 مقصد مختلف انجام می شود و به مقاصد مختلف دیگری نیز به صورت موردی پرواز داریم.به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، روز گذشته محمد حسن ذیبخش –سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری- اعلام نمود: بر طبق مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و با هدف پیشگیرانه در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در کشور پذیرش مسافر از کشورهای پرخطر به ایران ممنوع گردید.

وی با اشاره به ممنوعیت پرواز از مبدا و مقصد ۳۲ کشور به ایران، اضافه کرد: کلیه اتباع ایرانی و خارجی که قصد سفر به جمهوری اسلامی ایران را دارند، ملزم به ارائه گواهی تست مولکولی( RT-PCR ) منفی از نظر کووید ۱۹ با مدت اعتبار حداکثر ۹۶ ساعت از آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت کشور مبدا به زبان انگلیسی یا مورد تایید کنسولگری، قبل از سوار شدن به هواپیما در فرودگاه مبدا هستند و هزینه تست مولکولی( RT-PCR ) بر عهده مسافر است.

در این راستا به سراغ ابولقاسم جلالی –معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری - رفتیم که درباره آخرین وضعیت پروازهای خارجی به ایسنا اظهار داشت: هم اکنون به یازده مقصد خارجی همچون میلان، وین، فرانکفورت، کلن، هامبورگ، استانبول، پاریس، دبی، عراق (به صورت محدود)، عمان و مسکو پرواز برنامه ای به صورت هفتگی داریم.

وی اضافه کرد: پروازهای موردی نیز به مقاصد خارجی مانند کراچی، بمبئی، کابل و تعدادی از کشورهای آسیای میانه انجام می شود.

جلالی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آیا برای محدودیت های بیشتر در سفرهای هوایی خصوصاً در روزهای نوروز مصوبه ای از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا ابلاغ نشده است؟ افزود: هنوز چیزی به ما ابلاغ نشده است و تنها مقرر شده بود تا پروازها از و به ۳۲ کشور مذکور که البته به صورت غیر مستقیم بوودو ممنوع شود که آنرا اعلام کردیم.

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری همین طور درباره اینکه آیا برمبنای مصوبه اخیر که مقرر شده بود برای جلوگیری از برخی تخلف ها و تقلب ها، مسافران خارجی تست PCR خودرا از آزمایشگاه های منتخب بگیرند و پاسخ آن نیز در وضعیت خاص و به صورت الکترونیک برای شما ارسال شود، این آزمایشگاه ها انتخاب و اعلام شده اند یا خیر؟ اظهار داشت: تا کنون لیستی از آزمایشگاه های منتخب و مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش برای ما ارسال نشده است اما به محض انجام این کار، آنرا برای اجرا به همه شرکت های هواپیمایی ابلاغ می نماییم.

منبع:

1399/12/11
15:23:31
0.0 / 5
662
تگهای خبر: آموزش , پرواز , سازمان , شركت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است