هوای مازندران اختتام هفته سرد و بارانی می شود

هوای مازندران اختتام هفته سرد و بارانی می شود کار و درآمد: هواشناسی مازندران روز چهاشنبه با صدور اطلاعیه ای نسبت به ورود سامانه سرد بارشی از روز جمعه به این استان هشدار داد و اصرار کرد که این سامانه تا روز شنبه هفته آتی فعال خواهد بود.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایرنا، اداره کل هواشناسی مازندران در این اطلاعیه اعلام نمود که این سامانه سرد بارشی از آخر هفته مناطق مختلف مازندران را تحت تاثیر قرار می دهد که نتیجه آن کاهش نسبی دما، بارش باران و برف در ارتفاعات و وزش باد است.
طبق این هشدار، بارش ها در دامنه ها و ارتفاعات استان در مقایسه با سایر مناطق از مقدار بیشتری برخوردار خواهد بود.
هواشناسی مازندران، کاهش دید، لغزندگی جاده ها و اختلال در تردد خودرو ها در محورهای کوهستانی را از نتایج منفی این سامانه سرد بازشی اعلام نمود.
در این اطلاعیه از شهروندان خواسته شده است تا علاوه بر در نظر گرفتن جوانب احتیاط در ترددهای جادهای، تجهیزات زمستانی را به همراه داشته باشند و کوهنوردان نیز در طول این مدت از صعود به ارتفاعات مازندران اجتناب کنند.
جدول داده های آماری پنج روزه هواشناسی مازندران هم نشان میدهد با ورود این سامانه سرد بارشی، دمای هوای شهر ساری مرکز مازندران طی روزهای پنجشنبه و جمعه نسبت به امروز تا پنج درجه کاهش پیدا می کند. دمای هوای ساری امروز در گرم ترین زمان به ۱۵ درجه بالای صفر می رسد ولی با ورود سامانه بارشی، روز جمعه به ۱۰ درجه سانتی گراد بالای صفر کاهش پیدا می کند. روز شنبه هفته آتی هم دمای هوای این شهر ۱۶ درجه بالای صفر پیش بینی شده است.
معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران هم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا شرایط جوی استان طی امروز را صاف تا نیمه ابرای همراه با کاهش نسبی دما و از اواخر امشب ابری همراه با بارش پراکنده باران و باد توصیف کرد.
احمد اسدی گفت: با ورود سامانه سرد بارشی از اواخر امشب، هوای مازندران در روز پنجشنبه نیمه ابری تا ابری با کاهش نسبی دما، بارش باران و در ارتفاعات نیز مه آلود با بارش برف و پیش بینی می شود.
وی شرایط جوی مازندران را در روز جمعه در مناطق ساحلی و جلگه ای، ابری گاهی با بارش باران و وزش باد و در ارتفاعات نیز ابری همراه با بارش برف و وزش باد اعلام نمود.
اسدی اظهار داشت که هوای مازندران در روز شنبه هفته آتی صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما و از یکشنبه شب نیز به تدریج با افزایش ابر و بارش پراکنده باران پیش بینی می شود.
معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران، شرایط جوی مازندران در روز یکشنبه هفته آتی را نیز نیمه ابری تا ابری با بارش پراکنده باران و وزش باد اعلام نمود.
وی وضعیت دریای خزر را از اواخر امشب تا بامداد شنبه آینده مواج و طوفانی اعلام نمود و پیش بینی نمود که طول ارتفاع موج دریا در روز پنجشنبه به ۲ متر و در روز جمعه نیز به ۱/۵ متر برسد.
منبع:

1399/12/13
22:49:49
0.0 / 5
911
تگهای خبر: توسعه
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است