اشتغال زایی در صنایع كشور ۲۸ درصد افزایش یافت

اشتغال زایی در صنایع كشور ۲۸ درصد افزایش یافت کار و درآمد: معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: امسال میزان اشتغال زایی در صنایع کشور نسبت به زمان مشابه سال قبل 28 درصد رشد داشته است.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایرنا، مهدی صادقی نیارکی روز دوشنبه در همایش فعالان بخش خصوصی اردبیل اضافه کرد: در ۱۰ ماه امسال برای ۱۰۷ هزار نفر در بخش صنعت کشور اشتغال به وجود آمده است.
وی با اشاره به افتتاح طرح های صنعتی در کشور اظهارکرد: امسال پنج هزار و ۷۰۰ واحد صنعتی در کشور به بهره برداری رسیده که نشان میدهد برغم مشکلات ناشی از ویروس کرونا و تحریم های ظالمانه جهش خوبی در صنعت کشور اتفاق افتاده است.
صادقی نیارکی افزایش صدور پروانه بهره برداری صنایع را تصریح کرد و اظهار داشت: در ۱۰ ماه امسال میزان صدور پروانه بهره برداری واحدهای صنعتی هشت درصد و جواز تاسیس هم ۳۸ درصد رشد داشته است.
معاون امور صنایع وزارت صمت از فعال شدن ۱۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی راکد در کشور خبرداد و اظهارکرد: این واحدهای تولیدی و صنعتی در استانها به چرخه تولید برگشتند که سهم استان اردبیل ۵۶ واحد با اشتغال زایی ۱۲۰۰ نفر می باشد.
وی اضافه کرد: این وزارتخانه تلاش داشته امسال مواد اولیه موردنیاز صنایع را با قیمتی پایین تامین و در اختیار تولیدکنندگان قرار دهد تا آنها با کمترین مشکل به تولید و اشتغال بپردازنند.
صادقی نیارکی افزود: برای تامین نقدینگی صنایع از سه طرح استفاده شد که یکی از طرح ها به نام رونق تولید است و در این طرح این وزارتخانه با انعقاد تفاهم نامه با بانکهای عامل با پرداخت تسهیلات نقدینگی موردنیاز صنایع را تامین کرد.
معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: طرح دیگر استفاده از کارگروه رفع موانع تولید است که در این کارگروه اقدامات بهادار ای برای تامین نقدینگی صنایع انجام شد و یکی از این فعالیت ها تصویب تامین ۵۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار از شورای پول و اعتبار برای تزریق در صنایع است.
وی بیان کرد: طرح سوم افزایش پرداخت تسهیلات باتوجه به صورت های مالی بنگاه هاست که در گذشته برمبنای برآورد و میانگین ۷۰ درصد صورت مالی هر بنگاه تسهیلات پرداخت می شد که این سقف تا ۹۰ درصد افزایش یافته است.
صادقی نیارکی با تشریح فاکتورهای تولید و رشد سرمایه گذاری صنعتی اظهار داشت: فاکتورهای کلان بیان کننده روند روبه رشد در حوزه صنعت است و در استان اردبیل هم میزان جواز تاسیس از ۱۳۲ به ۲۱۷ جواز تاسیس افزایش یافته است.
معاون امور صنایع وزارت صمت با اشاره به هدف گذاری توسعه ساخت داخل در استانها اظهارکرد: امسال افزایش تولیدات داخلی با هدف مدیریت واردات و کاهش ارزبری در استانها هدف گذاری شده است و تلاش دولت با همکاری مجلس و قوه قضاییه تداوم تولید، خفظ اشتغال و توسعه صادرات در کشور است.
افتتاح ۲ طرح تولیدی با سرمایه گذاری ۱۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد ﷼ و اشتغال زایی برای یک هزار و ۲۲۰ نفر و بازدید از چند واحد صنعتی از دیگر برنامه های سفر یک روزه وزیر صنعت، معدن و تجارت و هیات همراه به استان اردبیل بود.
در این همایش از صادرکنندگان نمونه استان اردبیل تجلیل شد.منبع:

1399/12/18
18:58:48
0.0 / 5
897
تگهای خبر: اشتغال , بانك , تسهیلات , توسعه
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است