معاون استانداری:

پروژه انتقال آب خلیج فارس به یزد آماده بهره برداری است

پروژه انتقال آب خلیج فارس به یزد آماده بهره برداری است به گزارش کار و درآمد معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد اظهار داشت: اَبر پروژه »انتقال آب خلیج فارس به این استان آماده بهره برداری است و فردا( یکشنبه ) 24 اسفندماه جاری با حضور رئیس جمهوری به صورت ویدیو کنفرانس افتتاح می شود.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایرنا، محسن صادقیان روزشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اضافه کرد: انتقال آب از خلیج فارس برای استان، تصمیم بزرگ و به اذعان برخی نشدنی بود که عملیات اجرائی آن بطور جدی از سه سال پیش در دولت تدبیر و امید شروع شد و با بهره برداری از آن وعده داده شد در موعد مقرر محقق شد.
وی افزود: به دنبال تداوم ۲۵ سال پدیده خشکسالی و فقر منابع آب زیرزمینی، تامین آب از خارج از استان، تنها راهکار برای تامین آب آشامیدنی و غیرشرب به یزد است.
وی اشاره کرد: سالهاست مسئولان استان درصدد تامین آب آشامیدنی مورد نیاز مردم از حوزه های داخل و تامین آب مورد نیاز صنعت از حوزه خلیج فارس و دریای عمان است و با رسیدن آب از خلیج فارس به استان نه فقط صنایع، بلکه همه مردم به صورتی از آن بهره مند می شوند.
صادقیان اظهار داشت: پروژه انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان از گذشته مورد توجه مسئولان استان قرار گرفت و پیگیری های زیادی برای عملیاتی شدن آن انجام شد.
وی اظهار نمود: ورود بخش صنعت به طرح انتقال آب موجب عملیاتی شدن و تسریع در اجرای آن شد، به شکلی که پروژه انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی و یزد از ابر پروژه هایی است که با بالاترین سرعت و کوتاه ترین زمان اجرا شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد افزود: بهره برداری از این پروژه نوید بخش ایمان به برداشتن گام های بزرگ در سایه مشارکت صنایع بزرگ کشور در کنار هم، اعتماد به توانمندی مهندسان و تولید کنندگان کشور و ایجاد باور «خواستن و توانستن » است.
صادقیان با اعلان اینکه قطعه سه خط انتقال آب از خلیج فارس مربوط به شرکت صنعتی و معدنی چادرملو اردکان است، اضافه کرد: باتوجه به نیاز آبی استان در چند سال گذشته، با مطالعه و بررسی از طرف مشاوران و با بهره گیری از دانش نخبگان و مسئولان سابق کشور در حوزه آب، مشخص شد، تنها منبع پایدار تامین آب آشامیدنی در داخل کشور رودخانه و سد « خرسان » است و به مدت ۲ سال طراحی و تامین منابع مالی آن مورد پیگیری قرار|گرفت تا نتیجه مطلوب حاصل شود.
معاون عمرانی استانداری یزد با اشاره به استقبال سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در استان با بالاترین ضریب امنیت سرمایه گذاری در کشور، اظهار داشت: باتوجه به این مهم برای تامین آب غیرشرب خصوصاً در بخش صنایع، انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان در دستور کار استان قرار دارد و این طرح با رفع نیاز آبی موجب رشد و توسعه متوازن صنعت می شود و آرزوها را به واقعیت تبدیل کرد.
صادقیان اشاره کرد: امروز بغیر از روش اجرای پروژه از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت یا وزارت نیرو و دیگر موضوع های کلان در رابطه با آن، تحقق هدف انتقال آب به فلات مرکزی ما را به مرحله ایمان به توان اجرای چنین « اَبر» پروژه هایی برای استان می رساند که یزد را بیش از پیش در راه عمران و آبادانی قرار می دهد.
معاون عمرانی استانداری یزد اشاره کرد: پروژه انتقال آب از خلیج فارس تا یزد ۸۲۵ کیلومتر است که قطعه اول آن ۳۰۵ کیلومتر تا « گل گهر« سیرجان در استان کرمان افتتاح شد، قطعه دوم به طول ۱۵۰ کیلومتر از گل گهر تا مس سرچشمه کرمان و قطعه سوم از مس سرچشمه تا اردکان به طول ۳۷۰ کیلومتر است که فردا افتتاح می شود.
بر اساس آمارهای موجود میزان مصرف آب بخش کشاورزی ۷۰۰ میلیون مترمکعب، شرب و بهداشت شهری و روستایی ۱۱۰ میلیون مترمکعب و بخش صنعت هم ۶۵ میلیون مترمکعب گزارش شد و میزان کسری منابع آب های زیرزمینی هم حدود ۳۰۰ میلیون مترمکعب تخمین زده می شود.منبع:

1399/12/23
12:12:02
0.0 / 5
998
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است