كاهش قابل توجه نرخ بیكاری كانادا

كاهش قابل توجه نرخ بیكاری كانادا به گزارش کار و درآمد نرخ بیکاری کانادا به کمترین سطح یک سال گذشته رسید.


به گزارش کار و درآمد به نقل از رویترز، با بازگشایی بخش بزرگی از کسب و کارها در نتیجه کاهش سرعت شیوع ویروس کرونا، نرخ بیکاری کانادا در ماه فوریه با ۱.۲ درصد کاهش در مقایسه با ماه قبل به ۸.۲ درصد رسید. این نرخ بیکاری که کمترین نرخ بیکاری ۱۲ ماه اخیر به حساب می آید بعد از آن رقم خورد که در این ماه شمار افراد بیکار ۴۹ هزار نفر کمتر شد. طی این مدت برای ۲۵۹ هزار نفر اشتغال زایی صورت گرفت که از این تعداد، ۱۷۱ هزار نفر به صورت تمام وقت و ۸۸ هزار نفر به صورت پاره وقت استخدام شده اند.
طی این مدت نرخ مشارکت در بازار کار به ۶۶.۱ درصد رسیده که ۰.۸ درصد بیشتر از رقم ثبت شده برای ماه قبل بوده است. هم چنین نرخ بیکاری جوانان که شمار افراد فاقد شغل ۲۰ تا ۲۴ سال را اندازه می گیرد با ۱.۵ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۱۸.۴ درصد رسیده است.
متوسط نرخ بیکاری کانادا در بازه زمانی ۱۹۶۶ تا ۲۰۲۰ معادل ۷.۸۲ درصد بوده که پایین ترین رقم ثبت شده در ارتباط با ژوئن ۱۹۶۶ با ۲.۹ درصد و بالاترین رقم ثبت شده در ارتباط با می ۲۰۲۰ با ۱۳.۷ درصد بوده است.
به تفکیک استانی در این ماه بیشترین افزایش اشتغال در ارتباط با استان های اونتاریو و کبک بوده است که در کبک ۱۱۳ هزار فرصت شغلی و در اونتاریو ۱۰۰ هزار فرصت شغلی بوجود آمده است. در سال ۲۰۲۰ بیشترین اشتغال زایی ماهانه در ارتباط با ماه ژوئن با اشتغال زایی برای ۹۵۲ هزار نفر و کمترین اشتغال زایی در ارتباط با ماه آوریل با اشتغال زایی منفی ۱۹۹۳ نفری بوده است.
به صورت متوسط در بازه زمانی ۱۹۷۶ تا ۲۰۲۰، اقتصاد کانادا در هر ماه ۱۸ هزار و ۱۰ فرصت شغلی بوجود آورده است که بالاترین اشتغال زایی ماهانه در ارتباط با اوریل ۲۰۱۹ با ۱۰۶ هزار و ۵۰۰ مورد و کمترین اشتغال زایی هم در ارتباط با ژانویه ۲۰۰۹ با منفی ۱۲۴ هزار و ۸۰۰ فرصت شغلی بوده است.
منبع:

1399/12/24
22:48:56
0.0 / 5
786
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است