چرا با تخلف های كرونایی ایرلاین ها برخورد جدی نمی شود؟

چرا با تخلف های كرونایی ایرلاین ها برخورد جدی نمی شود؟ به گزارش کار و درآمد برخی شرکتهای هواپیمایی پروتکلهای بهداشتی را جدی نمی گیرند و به نظر می آید برخوردها و جرایم درنظر گرفته شده برای آنها هم بازدارنده نمی باشد، اما معاون سازمان هواپیمایی کشوری اعتقاد دارد که با شرکتهای هواپیمایی متخلف برخوردهای جدی صورت گرفته و در صورت تکرار این برخوردها جدی تر می شود.به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، به دنبال شیوع کرونا پروتکلهای بهداشتی گوناگونی مانند رعایت فاصله گذاری اجتماعی، پذیرش مسافر تا سقف ۶۰ درصد و... ابلاغ گردیده و مسؤلان دستگاههای مختلف بارها بر رعایت جدی آن تاکید کرده اند اما گویا بعضی از این ایرلاین ها پروتکلهای کرونایی را جدی نمی گیرند و بارها تخلفات گوناگونی را تکرار کرده اند که بعضی از آنها منجر به برخورد از جانب سازمان هواپیمایی و جریمه شده است.

یکی از ایرلاین هایی که بارها نام آن در فهرست متخلفان کرونایی آمده و مشمول برخوردهای گوناگونی شده، شرکت هواپیمایی «تابان» است که به نظر می آید با این وجود همچنان به کارش ادامه می دهد چون که این برخوردها سبب نشده تا در رعایت پروتکلهای بهداشتی جدی تر و مصمم تر شود.

امروز هم محمد حسن ذیبخش -سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری- در اینباره اظهار نمود: دو پرواز مسیر تهران- اصفهان- تهران شرکت هواپیمایی تابان به علت عدم رعایت مقررات ابلاغی مقابله با شیوع کرونا و تکرار نقص مقررات تعیین شده، به مدت سه هفته لغو شده است.

وی اضافه کرد: ضمن اخطار رعایت و اجرای مفاد مندرج در شیوه نامه ۱۹۰۰و مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، ضرورت پاسخگویی به مراجع قانونی و شمول اعمال مجازات توسط مراجع ذیربط؛ پرواز شماره ۶۲۹۱-۶۲۹۰ مسیر تهران- اصفهان- تهران شرکت هواپیمایی تابان از روز چهارشنبه مورخ چهارم فروردین ماه سال آینده به مدت سه هفته لغو شد.

اما سوال اینجاست که چرا این برخوردها جدی تر نمی گردد تا عاملی بازدارنده برای عدم تکرار این تخلفات باشد و اینکه چرا در اعمال برخورد جدید هم تاریخ اجرای این تعلیق چهارم فروردین ماه است که حدودا کمتر کسی سفری انجام می دهد چه رسد به خرید بلیت هواپیما!؟

برای پاسخ به این ابهامات که البته جزو سوالات مردم و مخاطبان ایسنا هم هست به سراغ ابوالقاسم جلالی –معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری- رفتیم که در گفتگو با ایسنا در مورد نحوه برخورد سازمان با شرکت هواپیمایی تابان به علت عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی اظهار نمود: با عنایت به شرایط و موقعیت حساس کنونی، عدم اتخاذ تصمیم درست و برخورد صحیح و اصولی با هر یک از ایرلاینها می تواند عوارض و نتایج گوناگونی برای مردم و همینطور صنعت هوایی کشور داشته باشد. بنابراین باید نحوه عمل کاملا سنجیده شود تا هم با شرکت هواپیمایی مورد نظر برخورد شود و از سوی دیگر به مردم بعنوان مشتری و مسافر کمترین صدمه وارد شود.

وی در مورد ابطال کلیه پروازهای شرکتهای هواپیمایی متخلف، اضافه کرد: در شرایطی که به علت رعایت پروتکلهای بهداشتی و رعایت محدودیت ۶۰ درصدی در پذیرش مسافر، صندلی های عرضه شده در بازار از ۲۴ هزار صندلی به ۱۴ هزار صندلی رسیده، ابطال همه پروازهای یک ایرلاین سبب افزایش قیمت و نهایتا ضرر برای مسافران می شود.

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری افزود: با شرکت هواپیمایی تابان برخوردهای جدی صورت گرفته و در آخرین مورد همه پروازهای خارجی این ایرلاین را لغو کردیم و تنها برای یک پرواز در هفته به صورت مشروط مجوز صادر شده و در صورت تکرار تخلفات، مجوز این پرواز را هم لغو خواهیم کرد.

جلالی اظهار داشت: ضمن دریافت تعهد کتبی از ایرلاین، در صورت تکرار عدم رعایت پروتکلهای ستاد مقابله با کرونا، نسبت به ابطال تمام پروازهای خارجی و سپس نسبت به قطع پروازهای داخلی آن هم اقدام خواهد شد.
1399/12/26
13:19:47
0.0 / 5
701
تگهای خبر: پرواز , سازمان , شركت , صنعت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است