استاندار خواهان الحاق خراسان شمالی به طرح آبرسانی از دریای عمان شد

استاندار خواهان الحاق خراسان شمالی به طرح آبرسانی از دریای عمان شد ایرنا- استاندارخراسان شمالی خواهان الحاق این استان به طرح آبرسانی از دریای عمان در قالب استان های شرقی کشور شد.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایرنا، محمدعلی شجاعی عصر روز سه شنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان باتوجه به کمبود آب و برنامه ها و طرح های توسعه صنعتی در این منطقه، الحاق این استان به طرح آبرسانی از دریای عمان را ضروری اعلام نمود.
نماینده عالی دولت درخراسان شمالی اضافه کرد: پیگیری های لازم دراین زمینه در سطح ملی با همکاری نمایندگان مردم این استان در مجلس شورای اسلامی در دست انجام است و به نتیجه رسیدن این پیگیری ها نیازمند زمان بیشتری است.
انتقال آب از دریای عمان و خلیج فارس به هفت استان واقع در فلات مرکزی و شرقی کشور شامل استان های هرمزگان؛ کرمان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، اصفهان، سیستان و بلوچستان از تدابیر دولت برای مبارزه با خشکسالی و تامین آب موردنیاز آشامیدنی، صنعت و خدمات بشمار می رود که در قالب پنجاه و هفتمین برنامه پویش تدبیر و امید برای جهش تولید و با سرمایه گذاری ۱۲۸ هزار میلیارد تومانی با هدف محرومیت زدایی و توسعه متوازن ثروت در کشور و به همت متخصصان داخلی و بخش خصوصی به سرانجام رسید.
متاسفانه با وجود نیاز شدید استان خراسان شمالی به آب به ویژه برای پروژه های بزرگ صنعتی چون پتروشیمی و سایر طرح های صنعتی، این استان با وجود قرار داشتن در جوار استان خراسان رضوی در مرحله اولیه از این طرح جدا افتاد و الان با تلاش و پیگیری استاندار خراسان شمالی به همراه نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی گره های اولیه برای الحاق این استان به این طرح باز شد تا خراسان شمالی نیز در زمره استان های بهره مند از این پروژه بزرگ ملی آبرسانی قرار گیرد.
تصویب سند اشتغال پنج دهستان
استاندارخراسان شمالی در این جلسه از تصویب سند توسعه اقتصادی و اشتغالزایی پنج دهستان این استان آگاهی داد و اظهار داشت: سند توسعه اقتصادی و اشتغالزایی دهستان های جرگلان، بام، سیوکانلو، سنگر و آلاداغ به تصویب رسید.
شجاعی افزود: این اسناد برمبنای ماده ۲۶ و ۲۷ برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در نشست کمیته برنامه ریزی استان تصویب گردید و با تدوین سند توسعه و شناخت دقیق بر توان روستاها، رویکرد نظام برنامه ریزی، تمرکز بر اقتصادمحوری و توسعه روستایی خواهد بود.
وی اشاره کرد: تحقق سیاست های کلی برنامه ششم، اقتصاد مقاومتی، بهره برداری از ظرفیت های موجود در روستاها، ارتقای منزلت اجتماعی روستاییان و جایگاه روستاها در اقتصاد ملی، از اهداف اصلی تدوین و تصویب اسناد توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی است.
ارتقاء فرودگاه جاجرم
نماینده عالی دولت در استان خراسان شمالی همین طور با اشاره به مذاکراتش با مسئولان شرکت فرودگاههای کشور، از موافقت با طرح ارتقاء فرودگاه شهر جاجرم در جنوب غربی شهرستان بجنورد مرکز استان آگاهی داد و اظهارداشت: بر طبق برنامه ریزی کارشناسان فرودگاهی فروردین ماه ۱۴۰۰ جهت بررسی اولیه این درخواست به جاجرم سفر می کنند.
شجاعی طرح اتصال ایستگاه راه آهن امیرآباد جاجرم را با سرمایه گذاری شرکت آلومینای جاجرم از دیگر طرح های توسعه زیرساختی حوزه حمل و نقلی برای استان اعلام نمود و اظهار داشت: بر طبق برنامه ریزی با اجرای این طرح، ایستگاه راه آهن امیر آباد جاجرم با سرمایه گذاری مجتمع آلومینا به شبکه ریلی سراسری کشور متصل می شود.
استان خراسان شمالی الان یک فرودگاه در شهر بجنورد مرکز استان دارد که روزانه چندین پرواز به تهران و برخی استان های دیگر کشور دارد.
منبع:

1399/12/26
20:20:22
0.0 / 5
897
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , پرواز , توسعه
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است