بیشتر از ۳۰ هزار نفر در همدان مهارت های فنی و حرفه ای را فراگرفتند

بیشتر از ۳۰ هزار نفر در همدان مهارت های فنی و حرفه ای را فراگرفتند به گزارش کار و درآمد مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اظهار داشت: ۳۰ هزار و ۷۵۸ نفر با شرکت در دوره های آموزشی، مهارتی های فنی و حرفه ای را در آموزشگاه های آزاد و مراکز دولتی استان همدان فرا گرفتند.


«وهب مختاران» روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا ضمن اشاره به تحقق ۱۰۱ درصدی آموزش های بخش خصوصی استان همدان در سالجاری، اضافه کرد: آموزشگاه های خصوصی استان با تعهد آموزش ۳ میلیون و ۴۴ هزار و ۶۶۳ نفر ساعت، در چهار خوشه خدمات، صنعت، فرهنگ و هنر و کشاورزی ۳ میلیون و ۶۲ هزار و ۱۲۷ نفر ساعت آموزش را عرضه کردند.
وی عنوان کرد: ۱۱ هزار و ۴۳۱ نفر دوره در آموزشگاه های آزاد شامل ۶ هزار و ۴۵۸ نفر دوره زن و ۴ هزار و ۹۷۳ نفر دوره مرد برگزار شده است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن اشاره به فعالیت ۱۸ مرکز ثابت و ۴ شعبه سیار دولتی در این استان، اظهار داشت: در مجموع ۱۹ هزار و ۳۲۷ نفردوره آموزش های مهارتی در چارچوب ۵۵۳ حرفه به صورت حضوری و مجازی در مراکز دولتی این استان عرضه شده است.
مختاران ضمن اشاره به تعیین گروه های هدف در سازمان فنی و حرفه ای، عنوان کرد: دوره های آموزش های این سازمان قشرهای مختلف شامل دانش آموزان، دانشجویان، فارغ التحصیلان و بنگاه های اقتصادی و متقاضیان مهارت آموزی، آموزش در محیط کار واقعی، معتادین بهبود یافته، نیروی های مسلح، زنان سرپرست خانوار و صدمه دیدگان اجتماعی را پوشش می دهد.
وی این مراکز را فرصتی برای جوانان جویای کار و فاقد شغل دانست و تصریح کرد: سازمان فنی و حرفه ای استان همدان، افزایش توانمندی های علمی و عملی، تربیت نیروی انسانی ماهر و ایجاد شغلی هدفمند و پویا را برای متقاضیان آموزش های مهارتی در اولویت قرار داده است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اضافه کرد: جوانان جویای کار و افراد فاقد شغل می توانند از منابع، امکانات و ظرفیت های موجود این مراکز در رشته های فنی و حرفه ای جوشکاری، اتومکانیک، تراشکاری، تاسیسات، لوازم خانگی، و برودتی، برق، کشاورزی، برق الکترونیک، صنایع دستی و هنری، مالی و بازرگانی و فناوری اطلاعات بهره مند شوند.
اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان دارای ۲۲ مرکز آموزش دولتی و ۱۹۸ آموزشگاه خصوصی است.منبع:

1399/12/27
11:36:18
0.0 / 5
854
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , خدمات , سازمان
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است