در گفت وگو با كار و درآمد تاكید شد

نگذاریم افزایش حقوق ها در چنبره قیمت ها گم شود!

نگذاریم افزایش حقوق ها در چنبره قیمت ها گم شود! به گزارش کار و درآمد رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی اعتقاد دارد اگر جلوی رشد بی رویه قیمتها گرفته نشود در آن صورت افزایش حقوق ها در چنبره قیمتها گم می شود و کارگران حتی کارمندان قدرت معیشت خویش را از دست خواهند داد.فتح اله بیات ـ در گفتگو با از تلاش اعضای شورایعالی کار بخصوص گروه کارگری برای برگزاری نشستها و مذاکرات مزد تشکر کرد و اظهار داشت: سال جاری همه اعضا سنگ تمام گذاشتند و کارفرمایان هم نسبت به سنوات قبل مساعدت و همیاری بیشتری داشتند که سبب شد مذاکرات به شکل مطلوب پیش برود و رضایت نسبی از دستمزد ایجاد شود.

وی افزود: مبلغی که بعنوان دستمزد سال آینده تصویب شده مبلغ بدی نیست ولی با همه این تفاسیر دولت و کارفرمایان باید بپذیرند رقم دستمزد ۱۴۰۰ با سبد معیشت فاصله بسیاری دارد و هزینه های کارگران را پوشش نمی دهد.

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی اضافه کرد: شورایعالی کار حقوق و دستمزد را برای سال ۱۴۰۰ که هیچ اطلاعی از شرایط اقتصادی و وضعیت بنگاهها نداریم تصویب کرده و اگر مثل سال ۹۹ افزایش و تغییر چند باره نرخ کالاهای اساسی که تأثیر مستقیمی در معیشت کارگران و بازنشستگان و حتی کارمندان دارد، اتفاق بیفتد بطور قطع حقوق و دستمزد در آن محو می شود و تأثیر خویش را در زندگی خانوارهای کارگری، مستمری بگیر و کارمند از دست می دهد.

بیات تصریح کرد: درست است که سال جاری نشست دستمزد روند قابل قبولی داشت و تفاهم خوبی حاصل شد ولی باید قبول نماییم که نسبت به سبد معیشت کارگران فاصله بسیاری دارد و می طلبد که دولت با حمایتهای خود نظیر اختصاص بسته های معیشتی یا کالاهای ارزان به خانوارهای ضعیف کارگری کمک نماید.

این مقام مسئول کارگری اظهار داشت: اگر جلوی رشد قیمتها و گرانی ها گرفته نشود باز هم به پله اول برمی گردیم در آن صورت افزایش حقوق ها در چنبره قیمتها گم می شود و کارگران به زیر خط معیشت سقوط خواهند کرد.

بیات ضمن اشاره به بازبینی دستمزد در نیمه دوم سال اظهار نمود: افزایش حقوق و بازبینی دستمزدها در نیمه دوم سال واجب است و اگر بتوانیم در شورایعالی کار نشستهایی در اینباره ترتیب بدهیم بطور قطع به دریافتی و معیشت کارگران و بازنشستگان کمک خواهد نمود. امروز مثل قدیم نیست که ثبات اقتصادی داشته باشیم و بتوانیم تورم را مهار و قیمتها را کاهش دهیم بنابر این اگر نظارت بر بازار و کنترل قیمتها را شاهد نباشیم، ناچاریم که به سمت بازبینی دستمزدها در نیمه دوم سال گام برداریم.

منبع:

1399/12/28
13:51:58
0.0 / 5
759
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است