دادستانی تهران:

آماده همكاری با دستگاه ها برای رفع نابسامانی توزیع مرغ هستیم

آماده همكاری با دستگاه ها برای رفع نابسامانی توزیع مرغ هستیم به گزارش کار و درآمد دادستان عمومی و انقلاب تهران از آمادگی خود برای همکاری با دستگاههای مختلف برای رفع نابسامانی های توزیع مرغ و مبارزه با کانون های فساد در این حوزه اطلاع داد.


به گزارش روز پنچ شنبه ایرنا از روابط دادستانی عمومی و انقلاب تهران، علی القاصی در جلسه هماهنگی که به منظور نظارت بر فرایند توزیع مرغ به قیمت دولتی با حضور دستگاههای ذی ربط در دادستانی تهران برگزار شد، با اشاره به اینکه توزیع مرغ به یک معضل در جامعه و ابزاری برای سو استفاده دیگران تبدیل گشته است، اظهار نمود: دادستانی تهران به دنبال انجام اقدامات عملیاتی و اجرایی برای رفع مشکلات و کنترل در بازار و پیمودن فرآیندها و نظارت های قانونی در امر تولید و توزیع برای رفع مشکلات در این بخش است.
وی با استناد به سخنان بعضی از مسؤلان ذی ربط در عرصه تولید در خصوص اینکه در امر تولید کالا همچون مرغ مشکلی وجود ندارد، افزود: اگر در تولید مشکلی وجود ندارد باید به سراغ موضوع هایی رفت که توزیع عادلانه و گسترده را با مشکل مواجه کرده و با آن برخورد کرد.
دادستان تهران ضمن اشاره به عدم کشتار مرغ در بعضی از مرغداری ها بیان نمود: باید تعزیرات حکومتی، وزارت خانه های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت ورود کرده و تحت عنوان احتکار با این دسته از افراد متخلف برخورد کنند. در مبحث کشتار مرغ هم باید افراد را ملزم کرد تا همان میزان مرغی که کشتار شده در چرخه درست توزیع همچون میادین و فروشگاه های زنجیره ای قرار گیرد.
القاصی با تکیه بر اینکه دادستانی به دنبال اعمال نظارت بر عملکرد دستگاههای متولی بر توزیع صحیح مرغ در میان مردم است، از آمادگی دستگاه قضایی و استفاده از تمام ظرفیت های این مجموعه برای کمک به دستگاههای متولی اطلاع داد.
دادستان عمومی و انقلاب تهران، خواهان توزیع مرغ در فروشگاه های زنجیره ای و میادین شد و افزود: علاوه بر این باید قیمت هم کنترل شود تا مرغ با قیمت مصوب در اختیار مردم قرار گیرد.
وی با تکیه بر اینکه باید فرایند تولید و توزیع با هماهنگی و نظارت تمامی دستگاههای متولی ساماندهی گردد، اضافه کرد: در این راستا باید سراغ نقاطی رفت که در این فرایند اختلال ایجاد می کنند و با کانون های فساد برخورد کرد.
دادستان تهران با تکیه بر اینکه مرغ باید به صورت پراکنده توزیع شود تا دسترسی مردم راحت باشد، اظهار داشت: باید نظارت از کشتارگاه شروع شود و تا زمانی که در چرخه توزیع قرار می گیرد، ادامه داشته باشد.
وی خواهان حضور نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت در کشتارگاه ها شد و تصریح کرد: وزارت صمت باید نیروهای خویش را در کشتارگاه ها مستقر کند و دستگاه قضایی این آمادگی را دارد تا با هرگونه اختلال در روند توزیع برخورد کند.
القاصی ضمن اشاره به اینکه نیروهای جهاد کشاورزی و صمت باید در میادین هم حضور داشته باشند، اظهار نمود: دادستانی هم در این رابطه آمادگی کامل دارد تا با دستگاههای متولی همکاری کند تا این نابسامانی های موجود برطرف شود.
این مقام عالی قضایی ضمن اشاره به تخلف برخی مرغداران و دلالان خاطرنشان کرد: در این راستا باید بحث کشتار مرغ به جد در دستور کار دستگاههای متولی قرار گیرد و بحث نظارت باید به شکل جدی پیگیری شود و در این فرایند اگر کسی قصد اختلال دارد، به دادستانی اعلام گردد.
محمدرضا صاحبی پسندیده، معاون دادستان تهران هم ضمن اشاره به دستور دادستان تهران برای ورود به منظور نظارت و هماهنگی بر فرایند توزیع مرغ با قیمت دولتی اظهار نمود: طی هفته جاری چندین جلسه جهت بررسی این مورد تشکیل شد که خروجی این جلسات نشان دهنده این است که نظارت بر توزیع کالاهای اساسی کشور با یک صدمه دست و پنجه نرم می کند و نهادهای نظارتی، سازمانی و نهادهای متولی توزیع به تنهایی نمی توانند برای رفع این صدمه ها اقدام نمایند ازاین رو دادستانی به این مورد ورود کرده است.
پسندیده با تکیه بر اینکه دستگاههای نظارتی باید دادستانی را در جریان مشکلات قرار دهند، اضافه کرد: دادستانی تهران به دنبال هماهنگی بین دستگاههای نظارتی و متولی است تا مشکلات این حوزه مرتفع و کالاهای اساسی با قیمت مصوب در اختیار مردم قرار گیرد.
وی افزود: وظیفه تمامی دستگاههای متولی است که به این مساله ورود کرده و با افراد خاطی برخورد کنند تا با همکاری هم نظام توزیع در بلندمدت را هم سروسامان داد.
در جریان این جلسه مسئولانی از سازمان های صمت، جهادکشاورزی و... مسائل و موضوع هایی را مطرح نمودند.
در این جلسه مقرر شد تمام مرغ هایی که با نهاده های قیمت دولتی ساخته شده اند با قیمت مصوب در اختیار مردم قرار گیرند و همه باید عرضه داخل شبکه داشته باشند.


1399/12/28
18:41:09
0.0 / 5
701
تگهای خبر: تولید , جامعه , سازمان , صنعت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است