افزایش ثبت نام در طرح یارانه دستمزد

كدام استانها یارانه دستمزد می گیرند؟

كدام استانها یارانه دستمزد می گیرند؟ کار و درآمد: آخرین آمار عملکرد طرح یارانه دستمزد حاکی از آنست که بیش از 28 هزار نفر در این طرح ثبت نام کرده و بیش از 5200 کارفرما از آن استقبال کرده اند که در مقایسه با اجرای طرح در ماه های گذشته افزایش داشته است.به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، طرح یارانه دستمزد همچون طرح های اثرگذار دولت در حوزه اشتغال بشمار می رود که برمبنای آن در صورت جذب نیروی کار شغل اولی در واحدهای اقتصادی، ۳۰ درصد مبلغ دستمزد نیروی کار به شکل یارانه از جانب دولت به مدت یک سال به کارفرمایان پرداخت می شود.

کارفرمایانی که از فارغ التحصیلان دانشگاهی در واحدهای خود استفاده کنند از ۳۰ درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار بعنوان یارانه بهره مند می شوند.

این طرح ابتدا در ۸ استان ایلام، کردستان، لرستان، کرمانشاه، چهارمحال وبختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان عملیاتی شد و مدتی بعد استانهای آذربایجان غربی، اردبیل، خوزستان، بوشهر، خراسان شمالی، گلستان، مازندران و هرمزگان به این طرح پیوستند و در مجموع ۱۶ استان مشمول پرداخت یارانه دستمزد شناخته شده اند.

آخرین گزارش اجرای طرح یارانه دستمزد نشان میدهد که تا اختتام اسفند ۱۳۹۹ جمعا ۲۸ هزار و ۷۰۰ داوطلب جویای کار واجد شرایط در این طرح ثبت نام کرده و ۲۲ هزار و ۱۹۸ نفر از این تعداد موفق به عقد قرارداد همکاری شده اند؛ همین طور ۵۲۴۱ بنگاه اقتصادی مبادرت به پذیرش نیروی کار مورد نیاز کرده اند.جامعه هدف طرح "یارانه دستمزد" را جوانان بیکار و زنان سرپرست خانوار جویای کار در مناطق محروم و کم برخوردار و بنگاههای اقتصادی رسمی و فعال در شهرستان های کم برخوردار از اشتغال می سازند.

برای بهره مندی از این طرح، جویندگان کار باید مدرک تحصیلی دیپلم و بالاتر داشته باشند و سن آنها از ۳۷ سال تمام بیشتر نباشد. برای زنان سرپرست خانوار جوینده کار نیز شرط سنی تا سقف ۴۵ سال تعیین شده است.

وزارت کار به دنبال شیوع ویروس کرونا در کشور، اجرای این طرح را با اولویت بنگاههای به شدت لطمه دیده از کرونا و فعال در یکی از ۱۴ رسته مصوب شده، در دستور کار قرار داد به نحوی که تمام استانهای مشمول طرح باتوجه به بحران کرونا تحت پوشش این طرح هستند.

در صورت جذب نیروی کار توسط کارفرما، به مدت یکسال یک سوم دستمزد مصوب شورای عالی کار بعنوان یارانه دستمزد به وی پرداخت می شود.

به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، متقاضیان و کارفرمایان برای ثبت نام در این طرح می توانند به سامانه https: //pyd.mcls.gov.ir/ مراجعه کنند.

منبع:

1400/01/01
12:36:53
5.0 / 5
761
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است