اعلام حداقل سطح دستمزد جدید قطر

اعلام حداقل سطح دستمزد جدید قطر کار و درآمد: از این پس حداقل سطح دستمزد در قطر ماهانه 275 دلار خواهد بود.


به گزارش کار و درآمد به نقل از خبرگزاری فرانسه، از این هفته حداقل سطح دستمزد برای همه شاغلین در قطر به ۲۷۵ دلار در ماه افزایش می یابد که این تصمیم در امتداد بهبود سطح معیشتی کارگران خصوصاً در زمانی که این کشور خودرا آماده میزبانی از جام جهانی فوتبال سال ۲۰۲۲ می کند، ارزیابی می شود. طبق اعلام دولت قطر هر قراردادی که از روز سی ام آگوست به بعد امضا شود باید طبق این سطح دستمزد بسته شود و قراردادهای فعلی نیز در صورتیکه حداقل سطح دستمزد کمتر از این مقدار را داشته باشند، موظف به افزایش مبلغ خواهند بود.
به ازای یک ماه کار تمام وقت، شاغلین در قطر فارغ از ملیت آنها باید این میزان دستمزد را دریافت نمایند که معادل ۱.۳ دلار در هر ساعت خواهد بود. علاوه بر مبلغ در نظر گرفته شده بعنوان حداقل سطح دستمزد، کارفرمایان موظف به فراهم کردن غذا و جای خواب برای کارگران و یا پرداخت ماهانه ۸۰۰ ریال قطری به آنها هستند.
تا قبل از تصویب قانون جدید، حداقل سطح دستمزد در قطر ۷۵۰ ریال معادل ۲۰۶ دلار در هر ماه بود. با این وجود گروه های حقوق بشری گفته اند این میزان افزایش سطح دستمزد باتوجه به هزینه های بالای زندگی در قطر کافی نخواهد بود و کفاف هزینه های زندگی کارگران را نخواهد داد.
قطر با این قانون به اولین کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس تبدیل می شود که حداقل سطح دستمزد یکسانی را برای اتباع قطری و اتباع خارجی در نظر می گیرد. از سال قبل تا حالا این کشور دست به انجام سلسله اصلاحاتی برای بهبود شرایط زندگی کارگران خارجی زده است. تخمین زده می شود که بیش از ۴۰۰ هزار نفر که حدود ۲۰ درصد کل نیروی کار بخش خصوصی قطر را می سازند، از این قانون منتفع شوند.
منبع:

1400/01/02
01:09:26
5.0 / 5
798
تگهای خبر: حقوق , قانون , كارفرما , كارگر
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است