وزیر راه:

هواپیماهای با برد كوتاه و بلند در سال ۱۴۰۰ ارتقا خواهد یافت

هواپیماهای با برد كوتاه و بلند در سال ۱۴۰۰ ارتقا خواهد یافت به گزارش کار و درآمد وزیر راه و شهرسازی اجبار شرکتهای هواپیمایی به افزایش و ارتقای تعداد هواپیماها با برد کوتاه و بلند را همچون اهداف وزارت راه و شهرسازی در صنعت هوایی در سال ۱۴۰۰ عنوان نمود.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، «محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی روز دوشنبه اظهار داشت: نکته مهم در سال جدید برای صنعت حمل و نقل هوایی، در ارتباط با سیاست هایی است که باعث کیفی سازی و افزایش ظرفیت ناوگان هوایی کشور می شود.
وی اضافه کرد: بخشی از صنعت هوایی که پروازهای داخلی را انجام می دهند، به علت پر شدن عمرشان از خط هوایی خارج شدند و لازم است تا این هواپیماها در سال جدید جایگزین شوند.
وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: در سال ۱۳۹۹ این سیاست تعقیب و تعدادی هواپیما با برد کوتاه برای کشور تأمین شد. در سال جدید هم باید تعدادی هواپیما با برد کوتاه برای افزایش ظرفیت صنعت هواپیمایی وارد کشور شوند.
اسلامی اضافه کرد: هدف دوم صنعت هوایی در سال جدید، در ارتباط با هواپیماهای بلندمدت است که لزوم دارد تا شرکت ها بتوانند پروازهای بلند خویش را به اقصی نقاط جهان گسترش دهند و با احراز شرایط لازم و ضوابطی که بتوانند از راه آن مجوزها را داشته باشند، پروازهای خویش را به سایر کشورها انجام دهند.
وی خاطرنشان کرد: این دو محور، اهدافی هستند که در سال ۹۹ تعقیب شد و در سال ۱۴۰۰ هم ادامه خواهد داشت.
به گفته وزیر راه، این برنامه ها در شرایطی پیگیری می شوند که به علت شرایط کرونا، صنعت حمل و نقل هوایی در سرتاسر جهان با کاهش روبه رو بوده است.
اسلامی تصریح کرد: هرچند پارسال به علت سفر و نشست و برخاست هواپیما در پروازهای داخلی، کاهش قابل ملاحظه ای روی نداد اما تلاش خواهیم کرد که شمار پروازها را در سال جدید با وجود شرایط کرونا و اجتناب مردم از سفرهای غیرضرور، همچنان حفظ شود.1400/01/02
13:54:53
5.0 / 5
889
تگهای خبر: پرواز , حمل و نقل , شركت , صنعت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است