خبر خوش مدیركل سرمایه گذاری استانداری تهران به صنعتگران

خبر خوش مدیركل سرمایه گذاری استانداری تهران به صنعتگران مدیرکل جذب و پشتیبانی از سرمایه گذاری استانداری تهران اعلام نمود: صدور مجوز راه اندازی، توسعه، تغییر خط تولید و تغییر محل واحدهای تولیدی در محل استقرار در شهرک ها و نواحی صنعتی که تحت نظارت سازمان محیط زیست رده بندی شده اند، مستلزم ستاندن استعلام از سازمان محیط زیست نیست.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایرنا از استانداری تهران؛ فریدون عطایی روز شنبه ضمن اشاره به مطالبه صنعتگران جهت راه اندازی، توسعه و تغییر خط تولید عنوان کرد: توسعه واحدهای صنعتی در استان تهران متقاضی زیادی دارد.

وی افزود: در جهت تسهیل فعالیت صنعتگران اصلاح ماده ۴ مقررات و ضوابط استقرار واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی و ابلاغیه سازمان حفاظت محیط زیست عنوان شد.

مدیرکل جذب و پشتیبانی از سرمایه گذاری استانداری تهران اظهار داشت: بر این اساس صدور مجوز راه اندازی، توسعه، تغییر خط تولید و تغییر محل واحدهای تولیدی در محل استقرار در شهرک ها و نواحی صنعتی که تحت نظارت سازمان محیط زیست رده بندی شده اند، مستلزم دریافت استعلام از سازمان محیط زیست نیست.

عطایی اظهار داشت: طبق این اصلاحیه در شرایط اضطرار اگر ایجاد، توسعه و موارد در ارتباط با واحدهای صنعتی، تولیدی و معدنی آلایندگی نداشته باشند به تشخیص شرکت شهرک های صنعتی انجام می شود و نیازی به استعلام از محیط زیست ندارند.

وی تصریح کرد: این اصلاحیه تا حدودی مشکل صنعتگران را رفع می کند، در عین حال پیگیر مصوبه اصلاح قانون ممنوعیت استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری استان تهران هستیم تا این واحدها پس از استقرار در مرحله بهره برداری گرفتار مشکل نشوند.
برگزاری بیشتر از ۱۲۰۰ ساعت جلسات ویدئو کنفرانسی در استانداری تهران
مدیرکل فناوری اطلاعات، امنیت فضای مجازی و شبکه دولت استانداری تهران اظهار داشت: در سال ۹۹ بیشتر از ۴۵۰ جلسه با ۱۲۰۰ ساعت در استانداری به شکل ویدئو کنفرانس برگزار شده است.
سارا آهنگر در مورد برگزازی جلسات ویدئو کنفرانسی عنوان کرد: پارسال به منظور پیشگیری از ترددهای غیرضروری و برگزاری جلسات مهم و مختلف در استانداری تهران برگزاری جلسات به شکل ویدئوکنفرانس در دستور کار قرار گرفت.

وی ضمن اشاره به اینکه با برگزاری جلسات در استانداری تهران به صورت ویدئو کنفرانس، تهدید کرونا را به فرصت تبدیل کردیم اضافه کرد: از آنجائیکه تردد اعضای جلسات از شهرستان ها و همینطور تهران به استانداری زحمتی دوچندان را برای آنان به همراه داشت و در شرایط کرونا زمینه ساز شیوع بیشتر این بیماری می شد، و به جهت رعایت فاصله گذاری اجتماعی موثر، جلسات به شکل ویدئوکنفرانس برگزار شد.

مدیرکل فناوری اطلاعات، امنیت فضای مجازی و شبکه دولت استانداری تهران خاطرنشان کرد: در سال ۹۹ بیشتر از ۴۵۰ جلسه با ۱۲۰۰ ساعت در استانداری به شکل ویدئو کنفرانس برگزار شده است که این جلسات ضمن به حداقل رساندن ترددها صرفه جویی اقتصادی قابل توجهی را به دنبال داشته است.

آهنگر سپس ضمن اشاره به مزایای طرح الکترونیکی سازی خدمات دولتی اظهار داشت: ایجاد شفافیت اصلی ترین کارکرد دولت الکترونیکی است که بر مبنای آن همه چیز به صورت واضح و مشخص در اختیار همگان قرار می گیرد.

وی ضمن اشاره به صرفه جویی اقتصادی به دنبال الکترونیکی شدن خدمات افزود: حقیقت این است که الکترونیکی سازی خدمات در هر سطحی سبب می شود علاوه بر اطلاعات موردنیاز ارباب رجوع اطلاعات دیگری همچون سازوکار قانونی فعالیت ها هم در دسترس عموم مردم و ناظران قانونی قرار بگیرد؛ این یعنی پیشگیری از ایجاد رانت، پارتی بازی و فساد اداری و اقتصادی.


1400/01/07
14:45:03
5.0 / 5
695
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , تولید , خدمات
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است