هفته كاری در اسپانیا چهار روزه می شود

هفته كاری در اسپانیا چهار روزه می شود کار و درآمد: اجرای طرح کاهش روزهای کاری به صورت آزمایشی از شروع پاییز شروع خواهد شد.


به گزارش کار و درآمد به نقل از فاکس بیزینس، با هدف تعادل بخشی بهتر به چرخه زندگی و کار، دولت اسپانیا طرح اولیه ای را تایید کرده است که به سبب روزهای کاری در طول هفته در این کشور به چهار روز کاهش خواهد یافت و تعطیلات نیز از دو روز به سه روز افزایش می یابد. بدین سان اسپانیا نیز به همراه نیوزلند، سوید و ژاپن به جمع کشورهایی می پیوندد که امکان کار هفتگی چهار روزه در آنها وجود دارد.
خیلی از شرکت هایی که روزهای کاری خودرا به چهار روز در هفته کاهش داده اند رضایت مندی خودرا از افزایش راندمان کارکنان خود اعلام نمودند. طبق متن لایحه پیشنهادی، ساعت کاری بیشتر به مفهوم کار هوشمندانه تر و پربازده تر نخواهد بود و بنا بر این بر روی کاهش ساعت کاری هفتگی به ۳۲ ساعت تاکید گردیده است.
اینیگو اروخن- رهبر حزب مس پییس- اظهار داشت: کارکنان اسپانیایی هم اکنون متوسط ساعت کاری بیشتری از خیلی از کشورهای اروپایی دارند اما واقعیت آنست که ما جزو کشورهای با راندمان بالا نیستیم. این ما را به این نتیجه می رساند که بیشتر کار کردن لزوما به مدلول بهتر بودن بازدهی نیست.
در اولین مرحله این طرح، ۲۰۰ شرکت اسپانیایی که در مجموع بیش از ۶۰۰۰ نیرو دارند ساعت کاری هفتگی کارکنان خودرا به ۳۲ ساعت و روزهای کاری را به چهار روز در هفته کم می کنند. هزینه این طرح حدود ۶۰ میلیون دلار برآورد می شود که توسط دولت تامین مالی خواهد شد. مقرر است از شروع پاییز این برنامه شروع شود.
پیش تر شرکت مایکروسافت در شعبات خود در کشور ژاپن، روزهای کاری هفتگی کارکنان خودرا به چهار روز کاهش داده بود. طبق برآورد این شرکت در نتیجه این طرح راندمان کارکنان بطور متوسط به میزان ۴۰ درصد بیشتر شده است. در نیوزلند نیز یک طرح آزمایشی مشابه حاکی از افزایش ۳۲ درصدی راندمان در میان کارکنان بود.
منبع:

1400/01/10
11:34:55
5.0 / 5
681
تگهای خبر: شركت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است