مدیرعامل صندوق كارآفرینی امید اعلام كرد

رشد ۴۰ درصدی پرداخت تسهیلات پارسال

رشد ۴۰ درصدی پرداخت تسهیلات پارسال به گزارش کار و درآمد مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با تکیه بر حمایت مالی از کسب و کارهای صدمه دیده از کرونا اظهار داشت: با حمایت از کسب و کارهای خرد و کوچک و توانمندسازی جوامع محلی،  طرح هر روستا یک محصول را پیش برده و روستاها را به سمت روستای بدون بیکار هدایت کردیم.اصغر نوراله زاده در گفتگو با ایسنا، در ارزیابی عملکرد صندوق پارسال اظهار نمود: باوجود مشکلات و مسایلی که سال قبل با وجود بیماری کرونا، تعطیلی بخشی از کسب و کارها و تحریم های ظالمانه به وچود آمد اما جنبه های مثبتی هم داشت و عملکرد قابل قبول و سالی سرشار از موفقیت را برای صندوق رقم زد.

وی افزود: در سال ۱۳۹۹ حدود ۲۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات توسط صندوق پرداخت گردید که نسبت به سال پیش از آن رشد ۴۰ درصدی داشته است. سال جاری هم همچنان بر غیرحضوری کردن فعالیت های صندوق تاکید داریم و تلاش می نماییم که با استفاده از فناوری های اطلاعاتی و الکترونیکی، حضور مراجعان را کاهش دهیم.

نوراله زاده با تکیه بر احیای مشاغل صدمه دیده از کرونا اظهار داشت: صندوق کارآفرینی امید در دوران کرونا در کنار مشاغل و صاحبان کسب وکارهای صدمه دیده قرار گرفت و سال قبل با پشتیبانی از هزاران کسب و کار خرد و کوچک در حد توان و بضاعت خود آنها را مورد حمایت مالی قرار داد.

به گفته وی، صندوق کارآفرینی امید با پشتیبانی از مزیت های رقابتی روستاها و توانمندسازی جوامع محلی، طرح هر روستا یک محصول را پیش برده و با پشتیبانی از انواع کسب وکارهای خرد و کوچک، روستاها را به سمت روستای بدون بیکار هدایت کرده است.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید درعین حال به تفاهمنامه های منعقده با سازمانها و دستگاههای خصوصی و دولتی اشاره و اظهار نمود: مجموع تفاهمنامه های برقرار شده ۳۵۰ میلیارد تومان برای صندوق ارزش داشته است. به تازگی تفاهمنامه مشترکی با مرکز ملی فرش منعتقد کردیم که امضای آن با هدف تأمین مالی هنرصنعت فرش دستباف و مشارکت در تزریق منابع مالی لازم در این عرصه صورت گرفت.

نوراله زاده اضافه کرد: خوشبختانه فرش دستباف از مزیت رقابتی در کشور برخوردار می باشد و با عنایت به این که طی سال های گذشته از تولید فرش دستباف حمایت کرده ایم و در قانون اشتغال پایدار روستایی هم تولید فرش یکی از محصولات مورد حمایت در کنار صنایع دستی بوده است، بر این اساس در جهت حمایت مالی از این هنرصنعت اقدام کردیم تا احیای مجدد جایگاه فرش دستباف در بازارهای جهانی را شاهد باشیم.

به گفته مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، توسعه صنعت فرش دستباف بخصوص در محیط های روستایی همچون ظرفیتهای مناسب برای اشتغالزایی و درآمدزایی به حساب می آید و ارزش افزوده بالایی به دنبال دارد.

منبع:

1400/01/14
13:21:43
5.0 / 5
792
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است