افزایش ۸ درصدی مصرف گاز كشور در سال ۹۹

افزایش ۸ درصدی مصرف گاز كشور در سال ۹۹ به گزارش کار و درآمد مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران از افزایش هشت درصدی مصرف گاز طبیعی کشور در سال ۹۹ در مقایسه با سال ۹۸ اطلاع داد و اظهار داشت: سال گذشته ۲۳۳ میلیارد مترمکعب گاز طبیعی در کشور مصرف شد.


به گزارش روز شنبه ایرنا از وزارت نفت، «محمدرضا جولایی» درباره مقدار مصرف کل گاز طبیعی ایران در سال ۹۹ اضافه کرد: از مجموع ۲۳۳ میلیارد مترمکعب مصرف گاز طبیعی کشور، ۱۲۲ میلیارد مترمکعب سهم بخش خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده، ۲۴ میلیارد مترمکعب سهم صنایع عمده و ۶۶ میلیارد مترمکعب گاز تخصیص یافته به نیروگاه ها بوده است.
وی با اشاره به اینکه مصرف گاز طبیعی در هر سه بخش نسبت به سال ۹۸، هشت درصد افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: مصرف گاز در سالی که گذشت بخصوص در بخش نیروگاهی و خانگی رکوردهای تازه ای ثبت کرد، اما این مورد مدیریت شد و هیچ قطعی گازی در کشور اتفاق نیفتاد.
مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران تصریح کرد: نیروگاه ها در سال ۹۸ به صورت میانگین روزانه ۱۶۷ میلیون مترمکعب گاز دریافت نمودند که این مقدار در سال ۹۹، به ۱۸۱ میلیون مترمکعب در روز رسید و نشان دهنده دریافت پنج میلیارد و ۱۰۰ میلیون مترمکعب گاز بیشتر است.
به گفته جولایی، مقدار گاز تزریق شده به شبکه خطوط سراسری در سال ۹۹ هم ۲۶۲ میلیارد مترمکعب بود که نسبت به سال ۹۸، ۶ درصد افزایش یافته است.
وی همینطور ضمن اشاره به مصرف گاز طبیعی در فروردین ماه سال جاری، اظهار داشت: این مقدار در ۲۴ ساعت گذشته ۶۰۶ میلیون مترمکعب بوده است.
به گزارش کار و درآمد به نقل از ایرنا، مصرف گاز طبیعی کل کشور در سال ۹۸، ۲۱۶ میلیارد مترمکعب و در نیمه نخست سال ۹۹، ۱۰۴ میلیارد مترمکعب بوده و بدین سان ۱۲۹ میلیارد مترمکعب گاز طبیعی در پاییز و زمستان ۹۹ مصرف شده است.منبع:

1400/01/14
23:02:56
5.0 / 5
522
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است