در گفت وگو با كار و درآمد مطرح شد

رونق بازار كار با سرمایه گذاری چینی ها

رونق بازار كار با سرمایه گذاری چینی ها به گزارش کار و درآمد یک فعال حوزه کار اعتقاد دارد سرمایه گذاری چینی ها در ایران با عنایت به جمعیت بالای ۸۰ میلیون نفری کشور جواب می دهد و وقتی شرکتهای چینی در صنایع داخلی سرمایه گذاری کنند، کشورهای دیگر هم جرات سرمایه گذاری پیدا می کنند و از محل سرمایه گذاری ها بازار کار و اشتغال و تولید داخلی به رونق می رسد.علی اصلانی در گفتگو با ایسنا در ارزیابی تأثیر سند همکاری ایران و چین بر بازار کار و اشتغال کشور اظهار نمود: اگر این توافق طبق آن چیزی که کارشناسان و تحلیل گران می گویند مثبت و به نفع کشور باشد بطور قطع می تواند به تحرک بازار کار و رونق اشتغال منجر شود و بخشهای مختلف اقتصاد را پویا و فعال تر کند.

وی افزود: بعضی از معادن کشور نیازمند ماشین آلات و دستگاههایی برای بهره برداری هستند که به علت تحریم و گرانی امکان واردات آنها نیست در حالیکه اگر این معادن راه بیفتد دستکم ۳۰۰۰ نیروی کار در آنجا مشغول کار می شوند و نرخ بیکاری شهرها پایین می آید و چرخ اقتصاد به گردش در می آید.

این فعال حوزه کار با اشاره به اینکه تحریم های خارجی مانع سرمایه گذاری در کشور شد، اظهار نمود: خوشبختانه ایران کشوری است که سرمایه گذاری در آن جواب می دهد و جمعیت بالای ۸۰ میلیون نفر بازار بکری برای هرنوع سرمایه گذاری است. وقتی شرکتهای چینی در صنایع ما سرمایه گذاری کنند کشورهای دیگری همچون آلمان و فرانسه هم جرات می کنند و پشت سر چینی ها وارد می شوند.

به گفته اصلانی، امنیت و اعتماد دو عامل موثر برای حضور سرمایه گذاران است و شرکتهای چینی با حضور خود امنیت و سودآوری و توسعه سرمایه گذاری را به همراه می آورند.

وی بابیان اینکه فشارهای خارجی و تحریم ها به صنعت و تولید داخلی ضربه می زند، ابراز امیدواری کرد: آن چیزی که در این توافق بعنوان استفاده از ظرفیتهای مختلف بخشها و صنایع کشور عنوان شده به شکل شایسته و با حفظ منافع ملی و منافع کشور محقق شود.

این فعال حوزه کار درعین حال درباره چرایی واکنشها نسبت به امضای این سند همکاری هم اظهار داشت: اگر جنبه های مثبت توافق مدنظر قرار گیرد با عنایت به آنکه چین یک کشور بزرگ اقتصادی می باشد می تواند به نفع تولید و بازار کار و جامعه کارگری باشد و سرمایه گذاری ها به بهبود وضعیت تولید و صنایع کشور منجر شود.

منبع:

1400/01/17
12:28:35
5.0 / 5
682
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است