فرماندار قصرشیرین:

تعامل ما با كشور عراق در بخش های مختلف مطلوب است

تعامل ما با كشور عراق در بخش های مختلف مطلوب است به گزارش کار و درآمد ایرنا- فرماندار قصرشیرین اظهار داشت: تعامل ما در بخش های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و مبادلات تجاری و مرزی با کشور عراق مطلوب است و با عنایت به قرابت و اشتراکاتی که با طرف مقابل داریم باید از فرصت مرزها برای تقویت ارتباط و توسعه مبادلات بهره بگیریم.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایرنا، «مرادعلی تاتار» روز سه شنبه در دیدار با مدیرکل پست استان کرمانشاه در فرمانداری، اضافه کرد: قصرشیرین ۱۸۶کیلومتر مرز با عراق دارد که ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان در این شهرستان از فعال ترین مرزهای کشور است که با ۲ حوزه کُردی و عربی کشور عراق هم مرز هستند.
وی عنوان کرد: تمام تلاش و توان خویش را جهت استفاده بهتر از ظرفیت های ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان به کار می گیریم.
نماینده عالی دولت در قصرشیرین اظهار داشت: الان روزانه مبادالات تجاری در مرزهای خسروی و پرویزخان انجام می شود و درصدد هستیم در نشست های مرزی بحث تجارت الکترونیک ترانزیت پست مطرح شود.
تاتار افزود: تجارت الکترونیک ترانزیت پست مزیت های خوبی دارد که کاهش قاچاق، سهولت در خریدها و اطمینان بیشتری برای مردم از مزایای آن است و با عنایت به انتشار کرونا و همینطور توسعه ارتباط های مرزی این مهم پیگیری و دنبال می شود.
آمادگی برای برقراری ترانزیت پست
مدیرکل پست استان کرمانشاه هم در این نشست به شیوع کرونا و ارتباط مستقیم کارکنان پست با مردم اشاره نمود و اظهار داشت: باوجود این محدودیت ها، با برنامه ریزی، مدیریت و رعایت پروتکلهای بهداشتی جابجایی مرسولات پستی و دیگر فعالیت ها به خوبی انجام می شود.
«حمیدرضا فتاح» اضافه کرد: از آغاز همه گیری کرونا تابحال خریدهای اینترنتی بیشتر شده و کسب و کارها در فضای مجازی عرضه و بیشتر این کارها از راه پست انجام می شود و ازاین رو فعالیتهای پست بدون وقفه و تعطیلی ادامه دارد.
وی با اشاره به اینکه محدودیت های کرونایی برای همکاران ما در ادارات پست لحاظ نشده است، اظهار داشت: کارکنان پست در همه ایام سال در جهت ارائه خدمت به مردم تلاش می کنند.
مدیرکل پست استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به اینکه مبادله مرزی برای مجموعه پست مهم می باشد، اضافه کرد: ترانزیت پست برای کشور ارزآوری دارد و می توانیم این بخش را برای سایر کشورها فعال نماییم.
فتاح خاطرنشان کرد: بحث تجارت الکترونیک را داریم و اگر به صورت رسمی برقرار شود حقوق گمرکی پرداخت می شود که پست بخش اول را در تجارت الکترونیک دارد و با رایزنی ها با کشور عراق کار را آغاز نماییم.
وی عنوان کرد: این مبادرت به اشتغالزایی کمک می نماید و در کاهش قاچاق کالا تأثیر به سزایی دارد.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با ۲۷ هزار تن جمعیت، بیشتر از ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد و در امتداد این مرزهای طولانی، ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان قرار دارد که اولی هم مرز با حوزه حکومت مرکزی (بخش عربی) و دومی هم مرز با اقلیم کردستان عراق است.منبع:

1400/01/17
16:39:25
5.0 / 5
814
تگهای خبر: اشتغال , اینترنت , توسعه , حقوق
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است