عملیات تعویض خطوط لوله نفت در میانكوه اردل از خرداد شروع می شود

عملیات تعویض خطوط لوله نفت در میانكوه اردل از خرداد شروع می شود به گزارش کار و درآمد ایرنا- مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران با تکیه بر اینکه امکان جابه جایی خطوط لوله نفت در منطقه سخت گذر اردل وجود ندارد، از تعویض چهار کیلومتر از خطوط این لوله از خرداد اطلاع داد.قاسم عرب یارمحمدی روز پنجشنبه در نشست بررسی مشکلات آلودگی نفتی منطقه میانکوه شهرستان اردل اضافه کرد: مسیر خط لوله نفت مارون به اصفهان در منطقه شهرستان اردل دارای مخاطراتی است و بنا بر مطالعاتی که برای تغییر مسیر لوله انجام شد این جمع بندی رسیدیم که از نظر فنی امکان تغییر مسیر وجود دارد و مسیر فعلی بهترین مسیر عبور لوله است.

وی افزود: اما برای ایمنی خط لوله و پیشگیری از خطر رانش زمین در منطقه مقرر شد تا پنج هزار و ۸۰۰ متر از مسیر خط لوله که در محدوده خطر قرار دارد را تعویض و ایمن سازی نماییم.

عرب یارمحمدی با اشاره به اینکه تعویض خطوط لوله در ۲ مرحله انجام می گیرد، خاطرنشان کرد: اولین مرحله از آغاز خردادماه از جانب شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران با تأمین ۵۰ میلیارد تومان بودجه انجام می گیرد.

مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران افزود: مرحله دوم به طول یک هزار و ۸۰۰ متر است که به جهت زمین شناسی منطقه و سخت گذر بودن، باید از جانب پیمانکار مجرب انجام گیرد که بعد از اولین مرحله فرآیند اجرایی آنرا فراهم می نماییم.

عرب یارمحمدی در ادامه از پرداخت یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان خسارت به مردم منطقه اطلاع داد وگفت: این خسارت ها به مواردی بوده که از جانب پاسگاه منطقه تایید شده است.

وی به اقدامات شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران به دنبال شکستگی لوله نفت در آذرماه سال قبل اشاره نمود و اضافه کرد: باآنکه این حادثه صدمات جانی نداشت اما یک میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر نفت از لوله خارج شد که تمام تلاش بیشتر از ۷۰ درصد نفت خام از منطقه جمع آوری شد.

به گزارش کار و درآمد به نقل از ایرنا، نشت نفت در منطقه سرخون شهرستان اردل در ۲ دهه گذشته برای چهارمین بار در روز یکشنبه (۲۳ آذر) بر اثر شکستگی خط لوله نفت مارون به اصفهان در منطقه تلمبه خانه روستای گندمکار رخ داد.

این حادثه منجر به ورود نفت به رودخانه سرخون و اراضی اطراف آن به طول ۶ کیلومتر شده است که به دنبال آن برخی مناطق هم به جهت پخش گاز ناشی از نفت رها شده، گرفتار آتشسوزی شد که با تلاش نیروهای امدادی و آتش نشانی یک روز بعد از این حادثه به صورت کامل مهار گشت.

قرار گرفتن چهارمحال و بختیاری در راه خط انتقال نفت مارون به اصفهان، سال هاست که مردم منطقه میانکوه بخصوص شهر سرخون وروستاهای اطراف آنرا با مشکلاتی روبرو کرده است.

بخش میانکوه از بخش های شهرستان اردل است که تا شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری ۱۵۰ کیلومتر و تا اردل مرکز شهرستان ۸۰ کیلومتر فاصله دارد.


1400/01/20
12:19:02
5.0 / 5
512
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است