سخنگوی صنعت برق اعلام كرد:

كوشش برای مانع زدایی از فعالیت استخراج ارزهای دیجیتالی

كوشش برای مانع زدایی از فعالیت استخراج ارزهای دیجیتالی سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: صنعت برق در کوشش برای مانع زدایی و پشتیبانی از مراکز استخراج ارزهای دیجیتالی در کشور است.


به گزارش روز جمعه ایرنا از پایگاه خبری شرکت مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر)، «مصطفی رجبی مشهدی» اضافه کرد: علاوه بر گشایش هایی که در مصوبه جدید برای صنعت استخراج ارزهای دیجیتالی لحاظ شده، وزارت نیرو به دنبال این است که مناطق اولویت دار با ظرفیت های خالی را هم مشخص نماید که در آنها به علت سرمایه گذاری های انجام شده محدودیتهای تأمین برق بسیار کمتر از سایر مناطق باشد.
وی افزود: مراکز استخراج رمزارز هم مانند سایر مشترکان که باید موانع پیش روی آنها برداشته شود، مورد حمایت قرار می گیرند.
معاون برنامه ریزی اقتصادی شرکت توانیر تصریح کرد: با هدایت مراکز استخراج ارزهای دیجیتالی به مناطق اولویت دار و تشکیل مزارع بزرگ استخراج در کشور، در درجه نخست امکان استفاده از تخفیف ولتاژ اتصال تا سقف ۲۰ درصد و تخفیف اتصال به استخرهای داخلی (۱۵ درصد) وجود خواهد داشت.
وی افزود: سپس خرده ماینرها یا افرادی که تمایل دارند سرمایه های خرد خویش را در صنعت استحراج ارزهای دیجیتالی سرمایه گذاری کنند، امکان استفاده از خدمات هتلینگ و میزبانی خرده ماینرها توسط این مزارع بزرگ را خواهند داشت.
رجبی مشهدی ابراز امیدواری کرد با تعامل با وزارت صنعت، معدن و تجارت، امکان تسهیل در عرضه مجوزهای لازم به مزارع استخراج ارزهای دیجیتالی در این مناطق فراهم گردد تا رونق هرچه بیشتر این صنعت در کشور ممکن شود.
به گزارش کار و درآمد به نقل از ایرنا، پیش تر سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: برق مصرفی مراکز استخراج ارزهای دیجیتالی که بر مبنای تایید مراجع ذی صلاح به استخرهای استخراج داخل کشور متصل می شوند، علاوه بر تخفیف های ولتاژ اتصال مذکور، مشمول ۱۵ درصد تخفیف دیگر هم خواهند شد.


1400/01/27
21:55:54
5.0 / 5
480
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خدمات , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است