رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان كرمانشاه:

اجرای طرح جامع مرز رسمی پرویزخان 80 درصد پیشرفت فیزیكی دارد

اجرای طرح جامع مرز رسمی پرویزخان 80 درصد پیشرفت فیزیكی دارد به گزارش کار و درآمد ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه اظهار داشت: اجرای طرح جامع مرز رسمی پرویزخان شهرستان قصرشیرین 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد اما عملیات اجرائی آن باید تسریع شود.


«محسن دارابی» روز جمعه به خبرنگار ایرنا اضافه کرد: طرح جامع مرز رسمی پرویزخان شامل راه اندازی ساختمان گمرک، محوطه سازی، سردخانه، انبار، پارکینگ، محل استقرار تجار و محل ترانزیت سوخت و همین طور امکانات رفاهی و محل استقرار تجار و فعالان در مرز است،
به گفته او اجرای طرح جامع مرز رسمی پرویزخان در ۲ مرحله و در سطح ۴۵ هکتار در حال اجراست.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه در ادامه اظهار داشت: باوجود شیوع ویروس منحوس کرونا و تاثیر آن بر روی صادرات کشور؛ مرزهای تجاری استان حتی یک روز هم تعطیلی نداشته و تجارت برقرار بوده است.
دارابی گفت: صادرات از گمرکات استان در سال ۹۹، ۲میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار بوده که نسبت به سال ۹۸ از لحاظ وزنی هشت درصد و از لحاظ ارزشی ۱۳ درصد افزایش داشته و این نویدبخش توسعه در استان است.
وی ابراز امیدواری کرد امسال باتوجه به نام گذاری سال جاری به نام «تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» بتوانیم منویات مقام معظم رهبری در امر صادرات را بکار ببریم و موانع پیش روی صادرات را برداریم و مبادلات تجاری را بهبود ببخشیم.
پیش از این تاتار فرماندار قصرشیرین اظهار داشته بود: طرح جامع مرز رسمی پرویز خان با اعتبار ۷۴ میلیارد تومان در سال ۹۸ کلنگ زنی شد و طبق قرار داد باید ۱۸ ماهه تحویل داده می شد اما بعد از گذشت ۲ سال هنوز تکمیل نشده است.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با ۲۷ هزار تن جمعیت، بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد و در امتداد این مرزهای طولانی، ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان قرار دارد که اولی هم مرز با حوزه حکومت مرکزی (بخش عربی) و دومی هم مرز با اقلیم کردستان عراق است.
۵۴ درصد صادرات غیرنفتی ایران به عراق بوسیله مرز رسمی پرویزخان انجام می شود.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد. پنج مرز رسمی پرویزخان، خسروی، شیخ صله، شوشمی و سومار در استان حالا فعال است.منبع:

1400/02/03
13:19:12
5.0 / 5
525
تگهای خبر: توسعه , تولید , سازمان , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است