وضعیت اشتغال در كشورهای اروپایی

وضعیت اشتغال در كشورهای اروپایی کار و درآمد: یونان، ایتالیا و اسپانیا کمترین نرخ های اشتغال را در اروپا دارند.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، مرکز آمار اروپا در گزارشی اعلام نمود که بازار کار کشورهای اروپایی در سال ۲۰۲۰ به شدت تحت تاثیر نتایج ناشی از شیوع ویروس کرونا بوده است. در سطح اتحادیه اروپا، نرخ اشتغال جمعیت در سن کار ۲۰ تا ۶۴ ساله با ۰.۷ درصد کاهش نسبت به سال قبل آن به ۷۲.۴ درصد رسیده است. در این بین نرخ اشتغال برای مردان ۷۸.۱ درصد بوده است یعنی ۰.۹ درصد کمتر از سال قبل. این رقم برای زنان نیز ۶۶.۸ درصد اندازه گیری شده که در مقایسه با سال قبل حاکی از کاهش ۰.۷ درصدی بوده است.
طی ۲۰ سال اخیر، بهترین نرخ اشتغال برای جمعیت در سن کار اروپا مربوط به سال ۲۰۱۹ و بدترین سال نیز سال ۲۰۱۳ بوده است. در سطح منطقه یورو و اتحادیه اروپا، سوید با ۸۰.۸ درصد بهترین وضعیت اشتغال سال ۲۰۲۰ را در میان تمامی کشورها داشته است و بعد از این کشور نیز آلمان با ۷۹.۷ درصد و هلند با ۷۸.۶ درصد قرار دارند. از جانب دیگر اما یونان با ۶۱.۱ درصد کمترین نرخ اشتغال را طی این مدت داشته است و ایتالیا با ۶۲.۲ درصد و اسپانیا با ۶۳.۹ درصد در رده های بعدی قرار دارند.
همین طور بیشترین کاهش نرخ اشتغال مربوط به اسپانیا بوده که نرخ اشتغال آن در سال ۲۰۲۰ به نسبت سال قبل ۲.۳ درصد کمتر شده است. ایرلند با کاهش ۱.۷ درصدی و بلغارستان با کاهش ۱.۶ درصد در رده های بعدی قرار دارند. از جانب دیگر نرخ اشتغال در مالت و لهستان طی این یک سال ۰.۶ درصد بیشتر شده است. این عدد برای کرواسی نیز افزایش ۰.۲ درصدی بوده است.
لازم به ذکر است منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو بعنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۷ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو بعلاوه بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.
منبع:

1400/02/06
13:53:04
5.0 / 5
498
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است