رجیستری شناسه تلفن همراه رایگان شد

رجیستری شناسه تلفن همراه رایگان شد کار و درآمد: سامانه همتا، رجیستری شناسه تلفن همراه (IMEI) را رایگان اعلام نمود.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا، سامانه اطلاع رسانی طرح ثبت تلفن همراه اعلام نمود از این پس گوشیهایی که از مبادی قانونی بصورت مسافری و تجاری وارد کشور می شوند، برای ثبت شناسه رهگیری (IMEI) در رجیستری، تعرفه ای پرداخت نمی کنند.
در بحث رجیستری تلفن همراه دو دسته هزینه وجود دارد. یک بخش از هزینه ها گمرکی هستند که شامل حقوق، عوارض گمرکی و سود تجاری است که در سامانه جامع امور گمرکی (EPL) پرداخت می شود. تلفن همراه به هر صورتی (مسافری - بازرگانی) وارد کشور شده باشد، باید این هزینه را پرداخت کند.
هزینه دیگر مربوط به ثبت شناسه رهگیری تلفن همراه یا IMEI تلفن هم راه است. بعد از پرداخت هزینه عوارض تلفن همراه برای فعال شدن دستگاه در شبکه ارتباطی کشور فعال، باید IMEI آن در سایت همتا ثبت گردد.
اواخر سال ۹۸ هیچ هزینه ای بابت رجیستری IMEI تلفن همراه در سامانه همتا دریافت نمی شد و این پروسه کاملا رایگان بود. پس از مدتی برآوردی انجام شد که نشان می داد هزینه ارسال پیامک و انجام پروسه مربوط به رجیستری IMEI تلفن همراه در سامانه برای هر گوشی همراه مبلغ ۳هزار و ۷۴ تومان است.
پس از برآورد هزینه با مصوبه هیات دولت، این مبلغ از کاربران دریافت می شد. تاریخ این مصوبه اول اردیبهشت به انتها رسید و بنا بر این سامانه همتا اعلام نمود از این پس گوشیهایی که از مبادی قانونی بصورت مسافری و تجاری وارد کشور می شوند، برای ثبت شناسه رهگیری (IMEI) در رجیستری، تعرفه ای پرداخت نمی کنند.



منبع:

1400/02/07
11:08:38
5.0 / 5
436
تگهای خبر: حقوق , سایت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است